Domů » Bleskovky » Apple pracuje na tom, aby iPhony dokázaly rozpoznat otravné reklamní hovory

Apple pracuje na tom, aby iPhony dokázaly rozpoznat otravné reklamní hovory

Apple pracuje na způsobu, jak rozpoznat marketingové hovory, které denně otravují spousty uživatelů. Tyto telefonáty jsou většinou provozovány za účelem prodeje nějakých produktů nebo nabízení služeb. Apple proti tomu chce bojovat s patentem detekce informací o falešných hovorech.

Patent bude mít za úkol detekovat nežádoucího volajícího a odmítnout ho, nebo vás na něj upozornit. Plán Applu je vytvořit velké databáze jak v iPhonech, tak na internetu, které budou obsahovat data reprezentující legitimní hovory a je srovnají s příchozími hovory. Pokud nebudou data shodná, hovor je odhalen. 

Apple plánuje porovnávat data legitimních a spamových hovorů pomocí velkých databází.

Apple bude kontrolovat identifikátory hovorů

Před uskutečněním každého telefonátu jde požadavek cestou přes terminály a různé stanice. Informace o tom, kudy hovor prochází, se uloží a je součástí identifikátoru akce. Pokud se volající skrývá za jiné číslo, proces je o to delší a komplikovanější. Proto mohou být části identifikátoru volajícím pozměněny, jiné zůstávají nedotčené a mohou být použity k odlišení legitimního čísla od falešného.

Proces odhalení falešných hovorů však nebude fungovat, pokud nebude Apple spolupracovat s operátory. Musí mít totiž přístup k interním datům, které potřebuje pro svou databázi a rozpoznání spamových telefonátů.

Radek Chlup

14 komentářů

 1. M (neregistrovaný)

  Vdaka bohu, konecne nieco rozumne

 2. Zajímavé. Zatím k nechtěným hovorům používám apku. Také si vedou databází, lidé komentují a hodnotí čísla, označují důvěryhodnost a podobně. Pak to aplikace u příchozích hovorů kontroluje.
  Ale tohle by mohlo jít dál.

 3. zipiik (neregistrovaný)

  „Musí mít totiž přístup k interním datům, které potřebuje pro svou databázi a rozpoznání spamových telefonátů.“
  Odtud vítr fouká…

  • Netuším odkud vítr fouká, ale ty můžeš být v klidu, Google zná nejen obsah tvého tlfonu včetně kontaktů, ale i velikost tvých spoďárů.

   • zipiik (neregistrovaný)

    Tak obsah telefonu svých zákazníků, včetně pohybu a velikosti bot, zná i Apple. Ale dostat se do infrastruktury operátorů je vyšší level.

   • Jsem si jistý, že jde o nepřesnou zprávu a že pokud se o něco takového bude Apple pokoušet, bude to se zaměřením na US. U nás není důvod – aplikace „Zvednout to“ funguje bezchybně.

   • Bary (neregistrovaný)

    Apple se snaží dostat ještě víc informací od lidí.

    Nejednoduší by bylo to zakázat zákonem, kdy něco chci tak jsi to najdu a nepotřebuji aby mi volalo 10 lidí za den a nabízelo mi nakup akcii a tak podobně.

   • Bary (neregistrovaný): A proto dělá hromadu věcí lokálně v zařízení a ne přes velkého bratra/cloud. Ty tedy perlíš…

   • Bary (neregistrovaný)

    Aha,
    Proces odhalení falešných hovorů však nebude fungovat, pokud nebude Apple spolupracovat s operátory. Musí mít totiž přístup k interním datům, které potřebuje pro svou databázi a rozpoznání spamových telefonátů

    Ja jsem nepsal že ty data bude získávat přímo z iphone nebo jo ?

    Tak jsi to raději dvakrát přečti.

 4. adam (neregistrovaný)

  joo všechno nacpat do OS, ať je z toho co největši balast jak tomu bývávalo u Androidu :D
  Zajímavé, že google se nyní vydal opačnou cestou – co jde udělat jako samostatná aplikace, musí jít z OS ven..
  Apple to zjevně vidí jinak, takže nezbývá nic jiného než popřád, aby byl bůh milostivý :D:D

  • Jedna věc je, co je v OS a jedna věc je, co je v stock ROMce:) A tady je Apple jeden z nejvíce „vanilla“.

   • adam (neregistrovaný)

    Uni: zatím ano, ale ten směr kterým jde apple se mi nezdá nejlepší.. Za poslední rok/2 iOS celkem nabobtnal.

    * Ono to bude asi i tím jak je navržen iOS a android.. Zatím co na androidu si v „uvozovkách“ může každá aplikace sahat kam chce, tak na iOS je to problém.
    A kór s touto apkou, která by si měla sahat do kontaktů/hovorů/sms a vlastně do veškeré komunikace ( ale sem v tomto lajk, takže je to pouze má domněnka )

  • zipiik (neregistrovaný)

   Ono je to tak, že Telefon, Kontakty, Safari, Email, Mapy… jsou technicky samostatne aplikace pro iOS, ikdyz nektere pouzivaji pro ostatni aplikace nedostupne API (Telefon, Zpravy). Jen je Apple neupdatuje samostatne, ale dodava je jako nedilnou soucast distribuce iOS (stock ROM) pro konkretni zarizeni.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *