Domů » Bleskovky » Apple otočil: výměna displeje iPhonu 13 už neohrozí jednu z klíčových funkcí

Apple otočil: výměna displeje iPhonu 13 už neohrozí jednu z klíčových funkcí

Před několika dny upozornil známý server iFixit, který se zabývá hodnocením opravitelnosti produktů, na poměrně nepříjemnou skutečnost – vyměnit displej nového iPhonu 13 vyžaduje kromě know-how a šikovných rukou také specializovaný software přímo od Applu, případně bohaté zkušenosti s mikropájením. V opačném případě totiž po výměně přestane fungovat Face ID.

iphone 13 Pro Max 2
Při výměně displeje v neautorizovaném servisu už nepřijdete o Face ID

Po celé řadě negativních ohlasů naštěstí Apple od svého záměru ustoupil. Ve vyjádření pro server The Verge gigant z Cupertina sdělil, že plánuje softwarovou aktualizaci, díky které už iPhone 13 nebude vyžadovat přenos dat z mikroovladače původního displeje do nového, aby byla zajištěna funkčnost Face ID.

Apple vyšel vstříc neautorizovaným servisům

Po tomto vyjádření si jistě oddychli všichni majitelé větších a menších servisů chytrých telefonů, pro které tvoří výměna displeje stěžejní část jejich podnikání. Získat certifikaci od Applu pro provádění nezáručních oprav totiž není jednoduchá záležitost a mnoho servisů by kvůli této politice přišlo o značnou část zisku. Apple bohužel neupřesnil, kdy hodlá aktualizaci vypustit mezi uživatele, nicméně doufáme, že se tak stane co nejdříve.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).