Apple otočil: výměna displeje iPhonu 13 už neohrozí jednu z klíčových funkcí

iphone 13 Pro Max 2

Před několika dny upozornil známý server iFixit, který se zabývá hodnocením opravitelnosti produktů, na poměrně nepříjemnou skutečnost – vyměnit displej nového iPhonu 13 vyžaduje kromě know-how a šikovných rukou také specializovaný software přímo od Applu, případně bohaté zkušenosti s mikropájením. V opačném případě totiž po výměně přestane fungovat Face ID.

Po celé řadě negativních ohlasů naštěstí Apple od svého záměru ustoupil. Ve vyjádření pro server The Verge gigant z Cupertina sdělil, že plánuje softwarovou aktualizaci, díky které už iPhone 13 nebude vyžadovat přenos dat z mikroovladače původního displeje do nového, aby byla zajištěna funkčnost Face ID.

Apple vyšel vstříc neautorizovaným servisům

Po tomto vyjádření si jistě oddychli všichni majitelé větších a menších servisů chytrých telefonů, pro které tvoří výměna displeje stěžejní část jejich podnikání. Získat certifikaci od Applu pro provádění nezáručních oprav totiž není jednoduchá záležitost a mnoho servisů by kvůli této politice přišlo o značnou část zisku. Apple bohužel neupřesnil, kdy hodlá aktualizaci vypustit mezi uživatele, nicméně doufáme, že se tak stane co nejdříve.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku