Domů » Bleskovky » Apple nakupuje komponenty pro iPhone 13. Chce předstihnout konkurenci

Apple nakupuje komponenty pro iPhone 13. Chce předstihnout konkurenci

Nejen kvůli globální pandemii je na trhu nedostatek komponent všeho druhu. Aktuálně nejvíce chybí čipy, nicméně jeden nikdy neví, co bude nedostatkovým zbožím příště. Apple rozhodně nechce nic ponechat náhodě, a proto si objednal větší množství součástek pro fotoaparáty chystaného iPhonu 13.

Apple iPhone 12 Pro 001
iPhone 12 Pro

Podle serveru DigiTimes vyvíjí Apple tlak na tchajwanské dodavatele motorů kmitací cívky, které se používají ve fotoaparátech. Gigant z Cupertina údajně požaduje, aby dodavatelé zvýšili svou produkci o 30–40 procent a tím plně uspokojili jeho poptávku. Apple chce tímto krokem zároveň předehnat všechnu konkurenci s chytrými telefony s Androidem. Podle očekávání se začnou dodávky pro Apple zvyšovat už tento měsíc a poté razantně poskočí v červenci.

iPhone 12 4
iPhone 12 Pro

Na fotoaparátech si podle spekulací dá Apple u iPhonu 13 záležet. Širokoúhlého fotoaparátu by se měly dočkat všechny modely, stejně jako stabilizace při postupném posunu snímače. Všechny tyto změny pravděpodobně vyústí ve větší modul fotoaparátu na zádech. Očekává se, že Apple představí iPhone 13 na podzim letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Tak Apple pouziva vesmes vybehovy soucastky, tak nemusi mit strach 🤣👍 Nekde za fabrikou vyberou popelnice 🤭 Urcite tam nebude nic, co by cinani nemeli uz nekolik let.

    • Tak proto se spousta mudrlantů rozčilovala, že si Apple zamluvil snad 80% výrobní kapacity 5nm technologie u TSMC na letošní rok, takže na ostatní toho moc nezbylo? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).