Cena:

Apple má nové iPady Pro: vyšší výkon a 120 Hz displej

Dnešní den je nabušený jablečnými novinkami! Dočkali jsme se nejen nových verzí všech operačních systémů iOS 11 a macOS High Sierra, ale taky nějakého toho hardwaru, Apple totiž právě představil nové přírůstky do rodiny tabletů iPad – 10,5″ variantu a aktualizovanou 12,9″ variantu.

Nový 10,5″ iPad tak poskytuje o 20 % větší displej, než současný 9,7″ model. Větší displej přináší velkou řadu výhod, tou možná nejpraktičtější je plnohodnotná klávesnice nejen na displeji, ale i jako volitelné příslušenství.

Je jasné, že displej u nového iPadu hraje prim – nově nabízí podporu HDR obsahu a technologie True Tone. Udávaná světelnost displeje je celých 600 nitů. Pokud jste ale čekali, že tímto to vše skončí, mýlíte se.

Apple totiž všem vyrazil dech něčím, co nikdo nečekal – nové modely totiž poskytují obnovovací frekvenci 120 Hz, ta nahrazuje zažitých 60 Hz. Apple tuto technologii pojmenoval jako ProMotion. Hlavní výhody tkví především v ostřejším obrazu, lepší odezvě a v lepší manipulaci se stylusem Apple Pencil, který nyní poskytuje odezvu pouhých 20 ms.

Srdcem nových modelů je procesor A10X Fusion, který nově poskytuje 6 výpočetních jader – 3 výkonná a 3 úsporná. Nový čip oproti svému předchůdci – A9X, nabízí až 30% nárůst procesorového a 40% nárůst grafického výkonu. Baterie by měla nové varianty udržet při životě až na 10 hodin. iPady nově dostaly zadní fotoaparát, který již důvěrně známe z iPhonu 7 Plus. Nabídne tak 12 Mpx, optickou stabilizaci a další vychytávky. Přední kamerka dostala rozlišení 7 Mpx

Novinkou je také podpora rozhraní USB 3.0. Dočkali jsme se také podpory rychlého nabíjení, po kterém všichni uživatelé tak dlouho volali. V souvislosti s tímto faktem představil Apple také aktualizované příslušenství.

Základní paměťovou variantou zde bude 64 GB, za kterou si Apple u 10,5″ modelu nechá zaplatit 19 990 Kč vč. DPH. Větší varianta ve stejné paměťové variantě pak vyjde na 24 790 Kč vč. DPH.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.