Domů » Bleskovky » macOS High Sierra: rychlejší a vyspělejší po všech stránkách

macOS High Sierra: rychlejší a vyspělejší po všech stránkách

Apple na dnešní konferenci WWDC 2017 mimo nový watchOS 4 představil také aktualizovaný macOS High Sierra. Ten se nese především v duchu celkového zrychlení odezvy a přidání užitečných funkcí.

macOS High Sierra nese označení 10.13 a nabízí vylepšení svých hlavních aplikací, jakými jsou například Safari, Mail a Photos.

Safari nově defaultně podporuje blokování otravných reklam a nabízí zákaz sledování. Užitečnou funkcí je také především zákaz automatického spouštění videí při procházení webem.

Velkých změn doznala také aplikace Photos. Ta nyní poskytuje pokročilé možnosti editace a stane se tak menší konkurencí Photoshopu od Adobe.

Tou největší změnou je však přítomnost nového souborového formátu APFS. Tato změna zajistí především snížení přístupové doby, celkově zlepší odezvu celého systému a zaručí větší bezpečnost a celkovou stabilitu.

Nový systém se své první beta verze dočká dnes po skončení konference, veřejná beta verze pak vyjde koncem června. Finální verze, dostupná pro širokou veřejnost, bude uvolněna na podzim (s největší pravděpodobností v září).

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

 1. „Tato změna zajistí především snížení přenosových rychlostí“

  Dobry den, nerozumiem tejto vete.

  • Lukáš Čambala

   Dobrý den, upraveno, děkuji. Přenosová rychlost se dočasně snížila mě… :D

   • Chyba i v opravě :) „se snížila mně“ je správně, protože 3. pád slovesa já je správně „mně“ nebo „mi“.

 2. *slova „já“ samozřejmě :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).