Domů » Bleskovky » Apple má na krku kuriózní žalobu. Žena jej žaluje za výřez v displeji

Apple má na krku kuriózní žalobu. Žena jej žaluje za výřez v displeji

Podívejte se na produktový snímek iPhone Xs a iPhone Xs Max (recenze) pod tímto odstavcem. Vidíte na těle nových iPhonů výřez obrazovky? Ne? Žena z amerického státu Kalifornie žaluje společnost Apple za to, že podle ní záměrně uvádí případné zákazníky v omyl.

Na jednu stranu se může podobná žaloba zdát absurdní, má částečně opodstatněný základ. Výrobce jablečných zařízení totiž opravdu na svých stránkách prezentuje u svých produktů iPhone Xs a iPhone Xs Max fotografie, ze kterých není přítomnost výřezu obrazovky patrná. Za vše může zvolené pozadí obrazovky.


Nesedí velikost displeje a počet zobrazovaných pixelů, tvrdí žaloba

Právníci zmíněné ženy v žalobě dále tvrdí, že Apple dezinformuje i co se týče velikost displeje a počtu na něm zobrazovaných pixelů. Apple totiž v těchto počtech operuje i s plochou výřezu, na kterém se ale ve skutečnosti nic nezobrazuje. Čachry s pixely pak způsobují rozmazání obrazu, soudí žaloba (její celou podobu ve formátu PDF si můžete prolistovat zde).

Jestli žena se svou žalobou uspěje, nebo ne, na to si ještě budeme muset počkat. Pravdou však je, že Apple na svých stránkách ukazuje produktové snímky, na základě kterých, pokud si potenciální kupec neprohlédne fotky jiné, může skutečně dojít k nedorozumění a mystifikaci zákazníka.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Nelze! proscrollovat webovou prezentací iPhone Xs aniž by na několika snímcích nebyl vidět notch. OMG….

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

Neda sa! prescrollovat diskusia pod clankom o appli bez toho, aby sa tam nenasiel hlupucky prispevok od uni-ho obhajujuceho apple. OMG…

shepii
Uživatel
shepii

To sice nelze, ale pokud dotyčná vychází z reklamy, ve/na které je zobrazen jen v článku uvedený produktový obrázek, tak potom se o výřezu opravdu nemůže dozvědět.

uni
Uživatel
uni

Psal je problém tuplem někde jinde…

shepii
Uživatel
shepii

Ani bych neřekl. Víš jak, on normální člověk někde zahlédne jen reklamu a víc informací si nezjišťuje, nemá potřebu. Každý není jako ty, který celé dny projíždíš stránky Applu, jen aby ses dozvěděl produktové žvásty. ;)

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): Už zase jedete Bermudské bomby:D

shepii
Uživatel
shepii

uni: Už ti zase došly argumenty, jak nečeknané :D

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jak vytahne bermudsky trojuhelnik, je v koncich, to pomerne casto. V patek to teprve od nej budou pecky.

Tray1
Uživatel
Tray1

No tak to je blbý se rozhodovat na bázi reklamy pouze v tomto případě. To není problém iPhone. Nejsem Apple fanoušek, ale tady musím dát za pravdu, že je to blbost. Když v reklamě poletí auto vesmírem, budu očekávat, že létá vesmírem?
Když v reklamě na Lego postavičky ožívají, očekávám to samé? To je samozřejmě s nadsázkou přehnané, ale snad se nepodívám na reklamu na mobil a nejdu si ho hned koupit, ale něco si zjistím ne?

shepii
Uživatel
shepii

Tray1: Když uvidíš letět auto vesmírem, nebo oživlé Lego, tak nebudeš očekávat, že to daná věc umí, protože víš, že je to evidentní hloupost. Když uvidíš smartphone bez výřezu, tak pravděpodobněji budeš očekávat, že ho smartphone nemá, než že ho výrobce jen šikovně schoval tapetou. Dost špatná argumentace.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Tray1: pozeras sa na to priliz jednoducho. V USA co dovoli zakon je mozne napadnut. Vid. reklama na Red Bull, kde reklama hovori, ze ti dava kridla. Samozrejme je to BS. V kazdom pripade, nejde o to co je pravda v reklame, ale o princip ako velmi zavadzas zakaznika.

Tray1
Uživatel
Tray1

shepii
říkám s nadsázkou, dále píši, že je blbost spoléhat se pouze na obrázek, reklamu. To je přeci pravda ne? :)
TomasSX1
No jak říkáš. Možná by stačilo napsat, že nemusí odpovídat skutečnosti nebo já nevím. :D

uni
Uživatel
uni

Tray1: Ta skupina zmatenců za nickem „shepii (neregistrovaný)“ jsou naši Sheldonové, jemné nuance lidské komunikace zcela unikají, je to vidět snad pod každým článkem:)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Tray1: stacilo by tam dat wallpaper ktory nie je zavadzajuci ;)

Unikat: tebe unikaju podstatne jednoduchsie veci a ovela zretelnejsie ako nejake nuance ludskej komunikacie

shepii
Uživatel
shepii

Tray1: Přesně jak píše Tomáš, stačilo by nepoužít tuhle tapetu a měla by jasno i paní z USA. Příště budou muset pánivé z marketingu při vytváření promo fotek více popřemýšlet, kor jestli je tato žaloba vyjde draho. ;)

Jméno
Anonym
Jméno

Welcome to USA

Márty
Anonym
Márty

Na produktovém snímku nevidím konektor, kameru a spoustu dalších věcí. Mám je tedy žalovat, že to všechno telefon má? :D Co to je za smysl … prostě wtf amerika