Domů » Bleskovky » Apple má na krku kuriózní žalobu. Žena jej žaluje za výřez v displeji

Apple má na krku kuriózní žalobu. Žena jej žaluje za výřez v displeji

Podívejte se na produktový snímek iPhone Xs a iPhone Xs Max (recenze) pod tímto odstavcem. Vidíte na těle nových iPhonů výřez obrazovky? Ne? Žena z amerického státu Kalifornie žaluje společnost Apple za to, že podle ní záměrně uvádí případné zákazníky v omyl.

Na jednu stranu se může podobná žaloba zdát absurdní, má částečně opodstatněný základ. Výrobce jablečných zařízení totiž opravdu na svých stránkách prezentuje u svých produktů iPhone Xs a iPhone Xs Max fotografie, ze kterých není přítomnost výřezu obrazovky patrná. Za vše může zvolené pozadí obrazovky.

Nesedí velikost displeje a počet zobrazovaných pixelů, tvrdí žaloba

Právníci zmíněné ženy v žalobě dále tvrdí, že Apple dezinformuje i co se týče velikost displeje a počtu na něm zobrazovaných pixelů. Apple totiž v těchto počtech operuje i s plochou výřezu, na kterém se ale ve skutečnosti nic nezobrazuje. Čachry s pixely pak způsobují rozmazání obrazu, soudí žaloba (její celou podobu ve formátu PDF si můžete prolistovat zde).

Jestli žena se svou žalobou uspěje, nebo ne, na to si ještě budeme muset počkat. Pravdou však je, že Apple na svých stránkách ukazuje produktové snímky, na základě kterých, pokud si potenciální kupec neprohlédne fotky jiné, může skutečně dojít k nedorozumění a mystifikaci zákazníka.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments