Domů » Bleskovky » Apple letos představí 16″ MacBook Pro a 31,6″ monitor s rozlišením 6K. iPhony zůstanou stejné

Apple letos představí 16″ MacBook Pro a 31,6″ monitor s rozlišením 6K. iPhony zůstanou stejné

Známý a respektovaný analytik Ming-Chi Kuo z TF International Securities vydal poměrně rozsáhlou zprávu, ve které odhaluje, jaký letos Apple představí hardware. Dočkáme se upgradu stávajících zařízení, dojde ale i na odhalení některých novinek, zejména ve světě počítačů.

iPhone

Jablečným telefonům klesají prodeje, avšak Apple je zdá se nijak výrazně měnit nebude. I letos mají přijít tři modely se stejnými displeji jako v loňském roce – 6,5 a 5,8″ OLED a 6,1″ LCD. Měnit se nebude ani tvar a velikost výřezu v něm, stejně tak zůstane zachován Lightning konektor.

iPhone 11

Zvýší se výkon a vylepšeny budou fotoaparáty, minimálně jeden z letošních iPhonů dostane na záda tři čočky. Technologie Face ID se má přehoupnout do nové generace, bezdrátové nabíjení bude fungovat obousměrně a zlepšení má být také viditelné v oblasti výdrže. Záda telefonů mají být vyrobena z matného skla.

iPad

Letos bychom se neměli dočkat nových iPadů Pro, dojde však na vylepšení levnějších iPadů. Základní iPad má dostat větší 10,2″ panel, po letech se dočkáme i upgradu iPadu Mini, který si ponechá proporce svého předchůdce.

Mac

Zajímavé novinky se mají odehrát ve světě jablečných počítačů. Údajně se dočkáme zbrusu nového MacBooku Pro s 16 – 16,5″ displejem, přislíbeného modulárního Macu Pro a hlavně nového monitoru s 31,6″ displejem o rozlišení 6K. Přijít má také nová varianta 13″ MacBooku Pro s 32 GB RAM.

Apple Watch

Letos se zřejmě nedočkáme nové generace jablečných novinek, ta současná by však měla dostat nové varianty s keramickým tělem. Podpora EKG by měla být rozšířena do dalších zemí.

Další zařízení

Ming-Chi Kuo také potvrzuje příchod nového iPodu Touch s upgradovanými vnitřnostmi, v prvním pololetí letošního roku má také nastat hromadná expedice nových sluchátek AirPods a nabíječky AirPower.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments