Domů » Bleskovky » Apple vydal třetí beta verzi iOS 9, watchOS 2 a OS X El Capitan

Apple vydal třetí beta verzi iOS 9, watchOS 2 a OS X El Capitan

Apple dnes večer uvolnil v pořadí již třetí beta verzi operačních systému iOS 9, watchOS 2 pro Apple Watch a OS X El Capitan pro notebooky a počítače s nakousnutým jablíčkem ve znaku. V tuto chvíli nemáme k dispozici seznam změn, ale v případě iOS 9 se vývojáři konečně dočkají integrace služby Apple Music a přibyla zde také čtečka zpráv Apple News. Pokud vás zajímá, jaké inovace si jablečný gigant v nových verzích systému připravil, přečtěte si náš starší článek.

Velmi očekávaná byla třetí beta watchOS 2 pro chytré hodinky. Stejně jako na redakčním iPhone 6 Plus testujeme beta verze iOS 9, na Apple Watch průběžně testujeme bety watchOS. A zatímco iPhone bylo možné (s drobnými komplikacemi) bez problémů používat při běžném provozu, s hodinkami to už tak dobré nebylo. S první i druhou betou se hodinky extrémně rychle vybíjely, samovolně restartovaly a nebylo je tedy možné normálně používat.

Beta verze jsou sice primárně určené pro vývojáře, kteří díky tomu mají dostatek času optimalizovat své aplikace na nové verze systémů, nicméně s oblibou je používá i obrovské množství uživatelů, kteří své UDID číslo zařízení registrovali pod vývojářský účet. Třetí bety u iOS 9 se nebojíme a doufejme, že už konečně bude použitelné i nové vydání watchOS 2 (beta 3).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Martin (neregistrovaný)

    Prosím o info, jak watchOS beta 3 nainstalovat. Pokoušel jsem se aktualizovat přes iPhone, ale mě to píše, že mám aktuální verzi. Nejdříve jsem provedl aktualizaci na iOS beta 3 a pak jsem to samé zkoušel přes aplikaci watch -> Aktualizace. Díky předem za radu či zkušenosti z aktualizace popř uložení configuračního souboru watchOS beta3 např. na uloz.to a zde uveřejnit link.

    • Bez souboru watchOS_2_beta.mobileconfig (pro 3. betu), který je potřeba otevřít například v Safari v iPhonu (nebo iPadu) a následně nasměrovat do Apple Watch, vám to update bohužel nenabídne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).