Apple do toho praštil! iPhone 14 je první telefon bez slotu na fyzickou SIM kartu

iphone 14 sim karta

Nové iPhony 14 mají celou řadu zajímavých vychytávek: iPhone 14 při relativně dostupné ceně výrazně vylepšil noční snímky, model Pro zase dostal chytrý dynamický výřez. Možná vám ale vrtá hlavou, proč během tiskové konference zástupci Applu tolik naléhali na technologii eSIM. Tak my vám to řekneme – celá letošní rodinka iPhone 14 už nemá fyzický slot na SIM kartu a podporuje pouze virtuální alternativu.iphone 14 pro 1Nepřehlédněte

České ceny iPhone 14 (Plus, Pro, Max) vám vyrazí dech. Nejdražší vyjde na 54 tisíc

iPhone bez SIM pouze v USA

Tento radikální krok se americký gigant rozhodl učinit zatím pouze na trhu v USA, ale co nevidět asi budou následovat i další. Znamená to, že uživatelé ve Spojených státech se od nynějška musí spoléhat jen a pouze na virtuální eSIM. Ty ale umí iPhone 14 pojmout až dvě najednou a další uložit do paměti. Na trzích mimo USA, tedy včetně Evropy, se dle oficiálních stránek nic nemění – iPhony se budou dál vyrábět a prodávat s klasickým slotem pro nanoSIM a zároveň možností použít i eSIM – ať už jako primární, či jako sekundární kartu.

Na závěr přidám ještě jeden vlastní postřeh. Ač kvituji pokrokový nápad Applu, pro mnohé zákazníky nejde o úplně šťastné rozhodnutí. Jakmile od slotu pro nanoSIM ustoupí i další výrobci, což se dá očekávat, budou mít uživatelé, kteří pravidelně střídají telefony (jako třeba my, technologičtí novináři), velký problém. Nehledě na to, že dříve výhodný nákup iPhonu v USA s touto novou vlastností taktéž přinese velmi výrazné omezení.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku