Apple chystá upgrade iMacu. Benchmark odhalil vnitřnosti ze staré školy

imac 1

Už letos bychom se měli dočkat prvních jablečných počítačů, které poběží pod taktovkou vlastního procesoru Apple Silicon. V první vlně se patrně bude jednat o mobilní zařízení, u kterého má ARMový čipset nevětší smysl – má fyzicky menší velikost a při stejném výkonu nabízí nižší spotřebu. Nedávno se objevila spekulace, že Apple pro letošek chystá i nový iMac, avšak ten patrně ještě vsadí na procesor od Intelu.

Příští iMac bude zřejmě ještě pohánět Intel

Existenci chystaného iMacu potvrdil benchmark GeekBench, v jehož záznamech se objevil dosud neuvedený jablečný počítač poháněný procesorem Intel Core i9 desáté generace z rodiny Comet Lake-S.

apple

Tento procesor s označením Intel Core i9-10910 má nabídnout 10 jader s taktem 3,6 GHz (při boostu až 4,6 GHz), což je více než má standardní Intel Core i9-10900; je tedy možné, že se jedná o nějakou speciální výkonnější variantu vyrobenou na zakázku pro Apple. Procesor testovaného zařízení byl spárován s grafickou kartou AMD Radeon Pro 5300 a 32 GB RAM.

NepřehlédnětePřechod Applu na ARM: konec Windows na jablečných počítačích?

Zatím je předčasné hovořit, zda již tento iMac dostane spekulovaný nový design inspirovaný displejem Apple Pro Display XDR a iPadem Pro, nebo se bude jednat pouze o upgrade současného modelu s tím, že designová obměna dorazí později s novými procesory vlastního návrhu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku