Domů » Bleskovky » Apple chystá upgrade iMacu. Benchmark odhalil vnitřnosti ze staré školy

Apple chystá upgrade iMacu. Benchmark odhalil vnitřnosti ze staré školy

Už letos bychom se měli dočkat prvních jablečných počítačů, které poběží pod taktovkou vlastního procesoru Apple Silicon. V první vlně se patrně bude jednat o mobilní zařízení, u kterého má ARMový čipset nevětší smysl – má fyzicky menší velikost a při stejném výkonu nabízí nižší spotřebu. Nedávno se objevila spekulace, že Apple pro letošek chystá i nový iMac, avšak ten patrně ještě vsadí na procesor od Intelu.

imac 1

Příští iMac bude zřejmě ještě pohánět Intel

Existenci chystaného iMacu potvrdil benchmark GeekBench, v jehož záznamech se objevil dosud neuvedený jablečný počítač poháněný procesorem Intel Core i9 desáté generace z rodiny Comet Lake-S.

apple

Tento procesor s označením Intel Core i9-10910 má nabídnout 10 jader s taktem 3,6 GHz (při boostu až 4,6 GHz), což je více než má standardní Intel Core i9-10900; je tedy možné, že se jedná o nějakou speciální výkonnější variantu vyrobenou na zakázku pro Apple. Procesor testovaného zařízení byl spárován s grafickou kartou AMD Radeon Pro 5300 a 32 GB RAM.

NepřehlédnětePřechod Applu na ARM: konec Windows na jablečných počítačích?

Zatím je předčasné hovořit, zda již tento iMac dostane spekulovaný nový design inspirovaný displejem Apple Pro Display XDR a iPadem Pro, nebo se bude jednat pouze o upgrade současného modelu s tím, že designová obměna dorazí později s novými procesory vlastního návrhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments