Apple CarPlay bude ještě mocnější. Má zvládnout klimatizaci i nastavení sedadel

Na velkém displeji je CarPlay vskutku komfortní.

Při výběru nového automobilu se spousta zákazníků dívá na to, zda si může s palubním systémem propojit svůj smartphone, ideálně jej ve zjednodušeném prostředí používat skrze funkce Android Auto nebo Apple CarPlay. Málokdo si chce nastavovat a ovládat systém od výrobce automobilu, když už má mapové podklady či hudební knihovnu v telefonu. Apple údajně chystá nové funkce, díky kterým uživatel nebude muset prostředí CarPlay vůbec opouštět.

Z Apple CarPlay si možná v budoucnu nastavíte celé auto

Podle nejnovějších informací serveru Bloomberg Apple pracuje na projektu s kódovým označením IronHeart, jehož cílem je naučit platformu Apple CarPlay komunikovat přímo s funkcemi vozidla. Mezi zamýšlené schopnosti patří například zobrazování informací o rychlosti, teplotě a vlhkosti vzduchu, stejně tak by mělo být z CarPlay možné nastavovat vybrané funkce automobilu – klimatizaci, nastavení sedadel či konfiguraci audio sestavy.

Provázání CarPlay s funkcemi automobilu pochopitelně vyžaduje intenzivní spolupráci mezi automobilkou a společností Apple. Ta už před několika lety chystala pro vzájemnou komunikaci všemožná API, k jejich využití ale nakonec nedošlo. Tento projekt ale mohou v Cupertinu kdykoliv oprášit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku