Domů » Bleskovky » Apple bude upravovat iPhony 7 a 8, aby je mohl prodávat v Německu

Apple bude upravovat iPhony 7 a 8, aby je mohl prodávat v Německu

Apple na konci loňského roku v Německu prohrál soud s Qualcommem. Kvůli údajnému porušování patentů má na tamním trhu zákaz přímo prodávat iPhone 7, 8 a X, v německém Apple Store tak najdete pouze iPhony z loňského podzimu.

I přestože starší iPhony v Německu seženete u dalších tisíců prodejců, Apple se nechce jejich přímého prodeje vzdát. Chystá proto upravené verze iPhonu 7 a 8, které se budou lišit jak softwarem, tak hardwarem; dostanou jiný čip s funkcí Envelope Tracking, který nebude porušovat patenty Qualcommu. iPhone X byl nahrazen iPhonem Xs, do nabídky se tak logicky vracet nebude.

Upravené iPhony 7 a 8 se mají do prodeje dostat v horizontu 4 týdnů, zda je Apple bude nabízet i na dalších trzích, aby zabránil dalším patentovým sporům, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. „iPhone X byl nahrazen iPhonem Xs, do nabídky se tak logicky vracet nebude.“ No to mi nepřijde moc logické. Proč se teda chtějí vrátit 7 a 8? Vždyť každý nový iPhone nahradí ten starý (vyjma modelů, které jdou bokem – 5C, Xr, SE), takže 7 a 8 už logicky také byly nahrazeny Xs.

  2. Kdyby byl někdo (ultra)zmatený, pro X ne a 7/8 ano, tak je to pro to, že 7/8 zůstal u Apple v nabídce, X nikoli.

    • Jako třeba ty? Nebo proč máš potřebu pod články psát vysvětlení něčeho, na co se nikdo neptal? To je nějaká tvoje nová porucha? Vedle neprávem osočuješ diskutující, protože jsi nepochopil na co reaguješ, tady taky začneš úplně mimo téma… Nechci ti do toho kecat, ale pátek je ještě daleko – tohle pro tebe nebude dobrý týden… :(

    • Odpovedal ti na tvoju otazku takze o com kecas?

    • No to neodpověděl, k tomu se totiž používá tlačítko „Odpovědět“. Navíc já psal o něčem jiném, než čeho se týká jeho komentář.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).