Domů » Bleskovky » Apple bude upravovat iPhony 7 a 8, aby je mohl prodávat v Německu

Apple bude upravovat iPhony 7 a 8, aby je mohl prodávat v Německu

Apple na konci loňského roku v Německu prohrál soud s Qualcommem. Kvůli údajnému porušování patentů má na tamním trhu zákaz přímo prodávat iPhone 7, 8 a X, v německém Apple Store tak najdete pouze iPhony z loňského podzimu.

I přestože starší iPhony v Německu seženete u dalších tisíců prodejců, Apple se nechce jejich přímého prodeje vzdát. Chystá proto upravené verze iPhonu 7 a 8, které se budou lišit jak softwarem, tak hardwarem; dostanou jiný čip s funkcí Envelope Tracking, který nebude porušovat patenty Qualcommu. iPhone X byl nahrazen iPhonem Xs, do nabídky se tak logicky vracet nebude.

Upravené iPhony 7 a 8 se mají do prodeje dostat v horizontu 4 týdnů, zda je Apple bude nabízet i na dalších trzích, aby zabránil dalším patentovým sporům, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments