Apple AirPower: bezdrátová nabíječka schopná nabíjet několik zařízení současně

Budoucnost jablečných zařízení je bezdrátová. Loni se Apple zbavil 3,5mm jacku na sluchátka a naučil uživatele iPhonů 7 a 7 Plus poslouchat hudbu bezdrátově, letos se bude chtít naučit je bezdrátově telefon nabíjet. Všechny nově představené iPhony disponují technologií Qi pro bezdrátové nabíjení, tudíž je možné je nabíjet současnými nabíječkami; třeba těmi, které vám doma zbyly po Lumiích. Apple dokonce představil vlastní nabíjecí podložku AirPower, která bezdrátové nabíjení jablečných zařízení povyšuje ještě dále.

AirPower totiž dokáže nabíjet až tři zařízení současně, například iPhone, Apple Watch a dokonce i novou krabičku pro AirPods. Apple slibuje, že zařízení umístěná na nabíječku nebudou vyžadovat přesné umístění, což patrně bude vyžadovat novou generaci technologie Qi, ta současná totiž vyžaduje přesné umístění cívky na cívku.

Podložka AirPower bude dostupná až v příštím roce, do té doby budete moci využít standardních bezdrátových nabíječek ostatních výrobců. Apple na svých stránkách nabízí hned dva modely – Belkin Boost Up a mophie. Obě nabíječky mají kruhový tvar, zvládají příkon až 7,5 W a každá z nich stojí 1 719 korun.

 

Belkin Boost Up je nabízena v bílé barvě a disponuje LED kontrolkou nabíjení, mophie je černá a chlubí se speciální protiskluzovou plochou chránící iPhone před pádem a poškrábání. Obě nabíječky budou dostupné později v tomto roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku