TOPlist

Apple a ohebné displeje? Spekuluje se o nezvykle velkém zařízení

Lenovo ThinkPad X1 Fold 2
  • Apple podle všeho nechce ohýbat displeje v telefonech
  • V roce 2025 údajně představí ohebné zařízení s 20,5″ displejem

Zatímco Samsung má na svém kontě už čtyři generace ohebných smartphonů, Apple stále displeje v žádném zařízení neohýbá. Není pochyb o tom, že Cupertino v této oblasti něco kutí, ale zatím se vše děje za zavřenými dveřmi. Přestože se jako logická volba nabízí ohebný iPhone véčkového střihu, podle veškerých spekulací Cookovi lidé přemýšlí o výrazně větších úhlopříčkách.

Už delší dobu se hovoří o tom, že jako první Apple ohne tablet nebo displej MacBooku. Tuto spekulaci nyní opět přiživují obvykle dobře obeznámení informátoři Mark Gurman a Ross Young. Druhý jmenovaný má jako ředitel Display Supply Chain Consultants (DSCC) dobrý přehled o dění v dodavatelském řetězci displejů a podle jeho aktuálních informací Apple plánuje v roce 2025 představit počítač s 20,5″ ohebným zobrazovačem.

Mělo by se jednat o hybridní zařízení, jehož displej podepřený stojánkem má být použitelný v celé velikosti (například s externí klávesnicí), případně jej bude možné ohnout na poloviny a na jedné z nich využívat klávesnici virtuální. Podobná řešení již známe od konkurence, nejznámější jsou ThinkPad Fold od společnosti Lenovo, který se již dočkal dvou generací, nebo Zenbook Fold od Asusu. Obě ovšem běží na Windows 11, která počítají s dotykem i přesným ovládáním myší, zatímco o macOS ani iPadOS to samé říci nelze.

Přestože se dříve objevily spekulace o blížícím se příchodu ohebného iPadu, ani jeden ze zmíněných informátorů o tomto typu zařízení nezaslechl žádné zákulisní informace. Podle Gurmana spíš v příštím roce dorazí nové iPady Pro s neohebnými OLEDy a také vylepšený základní iPad a iPad mini.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku