Aplikace Xiaomi Mi Health vám nově změří srdeční tep. Využívá k tomu fotoaparát

run runing sport activity

Před rokem Xiaomi představilo novou aplikaci pro sledování zdraví Mi Health. Na začátku nabízela jen omezené množství funkcí, jako je počítání kroků, monitorování spánku nebo sledování menstruačního cyklu. V souvislosti s příchodem nadstavby MIUI 12 aplikace dostala několik nových funkcí, například přesnější počítání kroků nebo nové funkce sledování spánku. Nyní do ní čínský technologický obr přidává další novinku – měření srdečního tepu, které probíhá pomocí fotoaparátu telefonu.

Mi Health

K použití funkce je třeba otevřít novou sekci aplikace nazvanou Pulse. Po klepnutí na tlačítko v pravém dolním rohu bude uživatel vyzván, aby prstem zcela zakryl fotoaparát a blesk. Jakmile tak učiní, telefon začne s měřením jeho pulsu (uživatel při tom musí držet prst na jednom místě do doby, než se lišta zcela zaplní).

Mi Health 2.7.4 Heart Rate Detection

Poté, co je puls zaznamenán, aplikace uživatele požádá, aby si ve vyskakovacím okně vybral typ statistiky. Okno zahrnuje tři možnosti – General Condition (Normální stav), Resting-State (Stav odpočinku) a After Exercise (Po cvičení). Po zvolení jedné z nich podle jeho současného stavu klepne na tlačítko View Report (Zobrazit zprávu), která mu „vyjede“ jeho aktuální srdeční frekvenci. Zpráva mu také řekne, jestli je jeho puls pomalý, normální nebo rychlý.

Aktualizaci s novou funkcí by většina uživatelů měla obdržet v následujících dnech.

Autor článku
Martin Duchoslav
image/svg+xml
+

Kapitoly článku