Domů » Bleskovky » MIUI 12 přichází. Přináší modernější vzhled, nová gesta a lepší zabezpečení

MIUI 12 přichází. Přináší modernější vzhled, nová gesta a lepší zabezpečení

Společnost Xiaomi dnes představila novou generaci svého prostředí MIUI, které na většině telefonů čínské značky nahrazuje základní vzhled systému Android. MIUI ve verzi 12 přinese několik užitečných novinek, které ocení každý uživatel.

MIUI 12 1 1

MIUI 12: nové animace, čistý vzhled a lepší zabezpečení

Prostředí bylo upraveno tak, aby působilo čistším dojmem. Nabídky jsou vizuálně „placatější“ a systém byl obohacen o spoustu nových animací, např. při spouštění a zavírání aplikací nebo při přihlašování do telefonu. Přidány byly nové živé tapety, jedna z nich například umí při přihlášení do telefonu „zazoomovat“ z vesmíru až na povrch Marsu či Země.

Režim Dark Mode byl povýšen na verzi 2.0, která umí stmívat tapety a upravovat písma tak, aby byl text čitelný, a přitom tolik nenamáhal oči. MIUI 12 dále adoptovalo od čistého Androidu systém ovládání gesty, vylepšen byl systém rychlých odpovědí přímo z notifikací a Always-on režim.

Po stránce bezpečnosti má MIUI 12 vylepšenou správu soukromí. Ta umí nově sledovat chování aplikací, a informuje, pokud některá z nich zneužívá systémová oprávnění. K dispozici bude i nový protokol zabezpečení virtuálních ID, který zabrání podezřelým aplikacím získávat přístup k důležitým informacím uloženým v telefonu.

Aplikace Mi Health přináší díky novým AI algoritmům nové možnosti sledování aktivit, a nově je možné ji využít ke sledování spánku bez jakéhokoliv nositelného zařízení; např. položením telefonu pod polštář. Umělou inteligenci Xiaomi využívá i pro přepisování hlasu (např. při telefonních hovorech) do čitelné podoby.

S MIUI 12 se jako první setkají novopečení majitelé smartphonu Mi 10 Youth, který byl představen na čínském trhu. Stabilní sestavení je naplánováno na červen, jako první by měly aktualizaci dostat smartphony Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 10 Youth Edition, Mi 9 Pro, Redmi K30, Redmi K30 Pro, Redmi K20 a Redmi K20 Pro. Některé z nich se dočkají v Číně ještě v průběhu června, na globální rozšiřování MIUI 12 si ale budeme muset počkat o něco déle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zajímalo by mě, jak to bude s tmavým vzhledem, jestli bude tmavý nebo černý, jako všechny, které jsou souhrně pojmenovány jako „Dark“. Já nevim, ale pro mě je DOST zásadní rozdíl, jestli je něco „Dark“ nebo „Black“. A rozhodně bych radši to skutečné „Dark“ (na „Black“ pak každý prvek „vypaluje“ oči, když je logicky takový vizuální rozdíl v kontrastu).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).