Aplikace Google prozrazuje: chystá se Android 8.1

Před dvěma týdny představil Google nejnovější verzi operačního systému Android nazvanou Oreo, zatím je však možné provozovat ji pouze na zařízeních Google Pixel a Nexus. Dá se předpokládat, že podílu nového systému bude opět velmi pomalý, ostatně Nougat po roce zatím běží na pouhých 13,5 procentech zařízení s Androidem. Google se navíc zřejmě chystá Oreo roztříštit na víc kousků.

Interní SDK k Androidu totiž obsahuje i beta verzi oficiální aplikace Google (v7.11), která bude pracovat s novou sadou API 27, jež má být přítomna v Androidu verze 8.1.

manifest package = „com.google.android.googlequicksearchbox“ platformBuildVersionCode = „27“ platformBuildVersionName = „8.1.0“ xmlns: android = “ http://schemas.android.com/apk/res/android „

Je možné, že Android 8.1 dorazí příští měsíc společně s připravovanými smartphony Google Pixel druhé generace. Podobně tak Google činil i v loňském roce, kdy Android 7.0 Nougat postupně povýšil na verze 7.1, 7.1.1 a 7.1.2.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku