Domů » Bleskovky » Aplikace Google prozrazuje: chystá se Android 8.1

Aplikace Google prozrazuje: chystá se Android 8.1

Před dvěma týdny představil Google nejnovější verzi operačního systému Android nazvanou Oreo, zatím je však možné provozovat ji pouze na zařízeních Google Pixel a Nexus. Dá se předpokládat, že podílu nového systému bude opět velmi pomalý, ostatně Nougat po roce zatím běží na pouhých 13,5 procentech zařízení s Androidem. Google se navíc zřejmě chystá Oreo roztříštit na víc kousků.

Interní SDK k Androidu totiž obsahuje i beta verzi oficiální aplikace Google (v7.11), která bude pracovat s novou sadou API 27, jež má být přítomna v Androidu verze 8.1.

manifest package = „com.google.android.googlequicksearchbox“ platformBuildVersionCode = „27“ platformBuildVersionName = „8.1.0“ xmlns: android = “ http://schemas.android.com/apk/res/android „

Je možné, že Android 8.1 dorazí příští měsíc společně s připravovanými smartphony Google Pixel druhé generace. Podobně tak Google činil i v loňském roce, kdy Android 7.0 Nougat postupně povýšil na verze 7.1, 7.1.1 a 7.1.2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Hustý, já myslel že google zůstane u verze 8 nafurt, lol

 2. A já mám na všech (pracovních) tebletech (Samsung a Asus) pouze 4.4, já chci taky aspoň 8 :(
  Připadám si jako v pravěku :(

 3. Mám S8 a zatím jen 7.0. Až samsung dá 7.1 bude už na ostatních 11.

 4. Maskotem nové verze by mohla být tentokrát fidorka.

  [odkaz]

  • Pane ve flanelové košilce …Další sladkost bude až ve verzi 9 a rozhodně po „O“ není“F“

  • Hlupáček nepochopil..

  • Nazyvas ho hlupáckem je přinejmenším úsměvné, akorát tu zas.. a spamujes v komentářích bláboly a nesmysly které tobě přijdou rádoby vtipné….

 5. Naplňuje se přesně to co jsem říkal – verze 8.0 je zabugovaný crap, ale na fixnutou verzi 8.1 dostane update naprosté minimum telefonů. Android je fraška. Pardon, parodie na frašku.

  • Ajeje, odbornik na Android :)

  • JP23, proc kazdty jablecny uzivatel musi dokazovat ze ma v hlave nas.rano?

  • Kazdy ne. JP23 je ale predstavitelem te mensi skupiny, ktera ma.

  • 5ku se jim podařilo vcelku úspěšně a včas zaplácnout 5.1kou a díky bohu byla 5.0 prakticky zapomenuta. Ale to bylo období po tragédii 4.4, takže obecně větší porodnost pro update. Ale pak to opět sklouzlo do marastu jaký tu máme dnes.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).