Domů » Bleskovky » Aplikace byla aktualizována. Tuto hlášku už na Androidu neuvidíte

Aplikace byla aktualizována. Tuto hlášku už na Androidu neuvidíte

S každou novou verzí systému Android se Google snaží upravit notifikace, aby byly co možná nejpřehlednější a co nejméně obtěžující. Co však tato snaha neřeší, je množství oznámení, které jednotlivé aplikace zasílají. Google se rozhodl začít redukovat počet notifikací na vlastním písečku a přistoupil k poměrně nečekanému kroku.
google play

Před nedávnem si někteří uživatelé všimli, že jim obchod Play neukazuje oznámení o tom, že byla některá z aplikací na pozadí aktualizována. Co se zdálo býti chybou, se nakonec ukázalo jako záměr – mluvčí Google potvrdil serveru Android Police, že o obchod Play již informace o aktualizacích aplikací zasílat nebude. Uživatel dostane pouze notifikaci o tom, že se některá aplikace zrovna instaluje, po úspěšném instalačním procesu ale oznámení automaticky zmizí.

Pokud chcete mít přehled o tom, jaké aktualizace se v poslední době nainstalovaly, musíte častěji navštěvovat samotný obchod, popř. automatické aktualizace úplně vypnout a instalovat je manuálně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mag.net
Uživatel
Mag.net

Kurňa já si říkal, že to nějak přestalo oznamovat.

Sislik
Uživatel
Sislik

hmm, jsou veci, co imho Google resi zbytecne – tuty notifikace mi taky stvaly… no tak jsem si je vypnul uz davno :-)

xzeit
Uživatel
xzeit

Já taky.

bkf1
Uživatel
bkf1

Tohle byla vždy jedna z mnoha zbytečností, které jsem na Androidu zakazoval… zas na druhou stranu lepší, když se co nejvíce věcí dá povolit/zakázat, než když je to natvrdo nastavené (v tomhle případě situace, kdyby třeba bylo natvrdo nastavené, že to oznamování je zapnuté).

xzeit
Uživatel
xzeit

Zbytečnost jak pro koho zase.