Domů » Bleskovky » Aplikace byla aktualizována. Tuto hlášku už na Androidu neuvidíte

Aplikace byla aktualizována. Tuto hlášku už na Androidu neuvidíte

S každou novou verzí systému Android se Google snaží upravit notifikace, aby byly co možná nejpřehlednější a co nejméně obtěžující. Co však tato snaha neřeší, je množství oznámení, které jednotlivé aplikace zasílají. Google se rozhodl začít redukovat počet notifikací na vlastním písečku a přistoupil k poměrně nečekanému kroku.
google play

Před nedávnem si někteří uživatelé všimli, že jim obchod Play neukazuje oznámení o tom, že byla některá z aplikací na pozadí aktualizována. Co se zdálo býti chybou, se nakonec ukázalo jako záměr – mluvčí Google potvrdil serveru Android Police, že o obchod Play již informace o aktualizacích aplikací zasílat nebude. Uživatel dostane pouze notifikaci o tom, že se některá aplikace zrovna instaluje, po úspěšném instalačním procesu ale oznámení automaticky zmizí.

Pokud chcete mít přehled o tom, jaké aktualizace se v poslední době nainstalovaly, musíte častěji navštěvovat samotný obchod, popř. automatické aktualizace úplně vypnout a instalovat je manuálně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Kurňa já si říkal, že to nějak přestalo oznamovat.

  2. hmm, jsou veci, co imho Google resi zbytecne – tuty notifikace mi taky stvaly… no tak jsem si je vypnul uz davno :-)

  3. Tohle byla vždy jedna z mnoha zbytečností, které jsem na Androidu zakazoval… zas na druhou stranu lepší, když se co nejvíce věcí dá povolit/zakázat, než když je to natvrdo nastavené (v tomhle případě situace, kdyby třeba bylo natvrdo nastavené, že to oznamování je zapnuté).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).