Domů » Bleskovky » Aplikace byla aktualizována. Tuto hlášku už na Androidu neuvidíte

Aplikace byla aktualizována. Tuto hlášku už na Androidu neuvidíte

S každou novou verzí systému Android se Google snaží upravit notifikace, aby byly co možná nejpřehlednější a co nejméně obtěžující. Co však tato snaha neřeší, je množství oznámení, které jednotlivé aplikace zasílají. Google se rozhodl začít redukovat počet notifikací na vlastním písečku a přistoupil k poměrně nečekanému kroku.
google play

Před nedávnem si někteří uživatelé všimli, že jim obchod Play neukazuje oznámení o tom, že byla některá z aplikací na pozadí aktualizována. Co se zdálo býti chybou, se nakonec ukázalo jako záměr – mluvčí Google potvrdil serveru Android Police, že o obchod Play již informace o aktualizacích aplikací zasílat nebude. Uživatel dostane pouze notifikaci o tom, že se některá aplikace zrovna instaluje, po úspěšném instalačním procesu ale oznámení automaticky zmizí.

Pokud chcete mít přehled o tom, jaké aktualizace se v poslední době nainstalovaly, musíte častěji navštěvovat samotný obchod, popř. automatické aktualizace úplně vypnout a instalovat je manuálně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments