Domů » Bleskovky » Andromeda: ohebný smartphone od Microsoftu má dorazit příští rok

Andromeda: ohebný smartphone od Microsoftu má dorazit příští rok

V kuloárech se šuškalo o tom, že by Microsoft letos mohl představit kapesní počítač se dvěma displeji, které měl spojovat ohebný kloub. Nyní už je jasné, že nás nic takového nečeká, nicméně příští rok bychom se mohli dočkat vzkříšení bájného projektu Andromeda.

Microsoft Andromeda: ilustrační obrázek
Microsoft Andromeda: ilustrační obrázek

Andromeda s ohebným displejem?

Už v polovině října se objevily nové informace zařízení nesoucím kódové označení Andromeda; Microsoft jej prý od základů předělá a původní návrhy kompletně poslal k ledu. Výsledkem by měl být kapesní počítač s ohebným displejem, a podle nejnovějších informací, jež se objevily v knize Beneath A Surface (autor: Brad Sams) to vypadá, že bychom se takového zařízení měli dočkat už v průběhu příštího roku.

V knize se přímo hovoří o zařízení, které v rozloženém stavu připomíná tablet, ve složeném smartphone – stejný koncept zvolil také Samsung, který by měl finální hardware (Galaxy F) představit na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně.

V případě operačního systému by mělo jít o upravenou verzi vycházející ze současných Windows 10. Kromě toho Microsoft chystá také novou generaci konzole Xbox One, Surface notebooky s AMD čipy a předělané Surface Studio.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
102 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments