Domů » Bleskovky » Z patentů Microsoftu: Andromeda by mohla dostat jeden ohebný displej namísto dvou plochých

Z patentů Microsoftu: Andromeda by mohla dostat jeden ohebný displej namísto dvou plochých

Microsoft měl údajně už v letošním roce představit kapesní počítač se dvěma displeji spojenými kloubem, nakonec však byl projekt Andromeda odložen na neurčito; údajně kvůli nedokonalé uživatelské zkušenosti. Microsoft se prý vrátil zpět k rýsovacím prknům, byť zatím není jasné, zda je zapotřebí provést změny na softwaru nebo hardwaru.

Andromeda: ohebný displej namísto dvou plochých?

V minulosti jsme viděli několik patentových přihlášek, ve kterých bylo skládací kapesní zařízení od Microsoftu popsáno. Nechyběly v nich podrobné nákresy způsobů použití, i detaily kloubu držícího obě displejové části pohromadě. Nyní se objevily nové obrázky z patentové přihlášky, ve které již Microsoft počítá s jedním ohebným displejem.

Zařízení by mělo mít v zavřeném stavu tvar čtverce, v rozloženém širokoúhlého tabletu. Vzhledem k rozměrům nabíjecího konektoru se zdá, že zařízení bude i v zavřeném stavu výrazně širší než běžný smartphone. Microsoft opět velmi detailně popisuje kloub v okolí displejového ohybu.

Nutno podotknout, že se jedná pouze o nákresy z patentové přihlášky, které se nikdy nemusí setkat s realitou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments