Domů » Bleskovky » Z patentů Microsoftu: Andromeda by mohla dostat jeden ohebný displej namísto dvou plochých

Z patentů Microsoftu: Andromeda by mohla dostat jeden ohebný displej namísto dvou plochých

Microsoft měl údajně už v letošním roce představit kapesní počítač se dvěma displeji spojenými kloubem, nakonec však byl projekt Andromeda odložen na neurčito; údajně kvůli nedokonalé uživatelské zkušenosti. Microsoft se prý vrátil zpět k rýsovacím prknům, byť zatím není jasné, zda je zapotřebí provést změny na softwaru nebo hardwaru.

Andromeda: ohebný displej namísto dvou plochých?

V minulosti jsme viděli několik patentových přihlášek, ve kterých bylo skládací kapesní zařízení od Microsoftu popsáno. Nechyběly v nich podrobné nákresy způsobů použití, i detaily kloubu držícího obě displejové části pohromadě. Nyní se objevily nové obrázky z patentové přihlášky, ve které již Microsoft počítá s jedním ohebným displejem.

Zařízení by mělo mít v zavřeném stavu tvar čtverce, v rozloženém širokoúhlého tabletu. Vzhledem k rozměrům nabíjecího konektoru se zdá, že zařízení bude i v zavřeném stavu výrazně širší než běžný smartphone. Microsoft opět velmi detailně popisuje kloub v okolí displejového ohybu.

Nutno podotknout, že se jedná pouze o nákresy z patentové přihlášky, které se nikdy nemusí setkat s realitou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Což vyvrací jaksi to, že by MS mohl použít 2x IPS, tudíž tím ztrácí můj zájem o toto zařízení. O dvoudisplejové zařízení do kapsy mám zájem už velmi dlouho, prakticky od doby, co jsem viděl Toshibu Libretto W100. Neříkám, že tím nahradím mobil, ale pro mě je prostě ten mobil málo. Nic to nevydrží, všechno to umí krkolomně, omezenost na jednu aplikaci (split screen nepovažuji za multitasking, ani na 6″ to není použitelné). Na druhou stranu tablet (třeba iPad) s klávesnicí nikdy nebude tak mobilní, jak 2x 7″ zařízení, nedám ho do kapsy. Rád bych se vrátil spíš ke kombinaci jednoduchý malý telefon (třeba iPhone SE) a do druhé kapsy multifunkční zařízení, které nahradí tablet, notebook a zvládnu na něm prakticky vše.
  Dřív už jsem malé zařízení zkoušel – Vaio P, HTC shift, HTC Athena + mobil a vždy mi to sedělo víc, než nyní jedna 6″ placka.
  Doufám tedy, že mne andromeda nezklame. Vím o projektech jako GPD pocket (2), jsem za ně rád, ale raději bych zařízení od microsoftu.

  • Súhlasím. Kludne si viem predstaviť mobilne zariadenie s primarnym displayiom na prednej strane tj klasicky mobil a dva ďalšie skladacie tore by sa skladali na chrbát telefónu s tým ze by boly odnimatelne ako maju u svojom surfacebooku myslím. Len tam sa odpaja klávesnica. Cize by si to zariadenie mohli kupit aj ľudia co chcú len mobil a poprípade by si displeje dokupili.

  • Hlavně ať si pohnou zadkem a nějaké kapesní zařízení vydají..

 2. Já bych chtěl něco jako Nokia e90 jen uvnitř bych chtěl displej přes celou plochu….

 3. Kdysi jsem těmhle pohádkám věřil taky. Bohužel. Microsoft, Lumia 520 WP 8.1, leží na mém stole, do storu už nemá přístup. Android, tam se něco podobného stát nemůže. Čest jejich památce.

 4. ahoj sem ady ja bych chtěla abi jste mně přivitali na mesengeru

 5. ahoj sem ady ja bych chtěla abi jste mně přivitali na mesengeru
  tak děkuji

 6. To mi dřív doma rozkvětu hrábě než Microsoft vydá ten jejich surface Phone, Andromedu nebo jak to vlastně nazývají :)))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).