Android a iOS porazí BlackBerry také na korporátním trhu, tvrdí analytici

Přestože si Android a iOS ukusují stále větší díly z trhu chytrých telefonů, udržovala si až donedávna plaftorma BlackBerry poměrně silnou pozici alespoň v korporacích. Podle analytiků se má ale tento stav brzy změnit a oba silní hráči se mají v blízké budoucnosti výrazně prosadit i v této sféře mobilního byznysu.

Podle průzkumu společnosti IDC by měl počet zařízení s Androidem v korporacích na konci roku 2012 přesáhnout 15,1 milionů, přičemž sami zaměstnanci si pořídí 87,7 milionů těchto telefonů. Firemních iPhonů bude 31,1 milionů a v rukou zaměstnanců 37,1 milionů. U telefonů s ostružinou se vychází z loňských prodejů do firem, které činily 22,4 milionů, přičemž se očekává další pokles. Sami pracovníci jich pak celkem do konce roku koupí 5,2 milionů.

Díky stále populárnějšímu principu BYOD (využití soukromého telefonu pro pracovní použití) se tak do firem dostane spousta smartphonů vybavených Androidem a iOS. Do čela oblasti čistě firemních mobilů se prý dostane Apple, který by tam měl setrvat až do roku 2016. Uvidíme, zda s nepříznivými prognózami pro kanadský RIM nějak zamává připravovaná platforma BlackBerry 10.

Zdroj: AndroidAuthority

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku