Domů » Bleskovky » Android a iOS porazí BlackBerry také na korporátním trhu, tvrdí analytici

Android a iOS porazí BlackBerry také na korporátním trhu, tvrdí analytici

Přestože si Android a iOS ukusují stále větší díly z trhu chytrých telefonů, udržovala si až donedávna plaftorma BlackBerry poměrně silnou pozici alespoň v korporacích. Podle analytiků se má ale tento stav brzy změnit a oba silní hráči se mají v blízké budoucnosti výrazně prosadit i v této sféře mobilního byznysu.

Podle průzkumu společnosti IDC by měl počet zařízení s Androidem v korporacích na konci roku 2012 přesáhnout 15,1 milionů, přičemž sami zaměstnanci si pořídí 87,7 milionů těchto telefonů. Firemních iPhonů bude 31,1 milionů a v rukou zaměstnanců 37,1 milionů. U telefonů s ostružinou se vychází z loňských prodejů do firem, které činily 22,4 milionů, přičemž se očekává další pokles. Sami pracovníci jich pak celkem do konce roku koupí 5,2 milionů.

Díky stále populárnějšímu principu BYOD (využití soukromého telefonu pro pracovní použití) se tak do firem dostane spousta smartphonů vybavených Androidem a iOS. Do čela oblasti čistě firemních mobilů se prý dostane Apple, který by tam měl setrvat až do roku 2016. Uvidíme, zda s nepříznivými prognózami pro kanadský RIM nějak zamává připravovaná platforma BlackBerry 10.

Zdroj: AndroidAuthority

Miroslav Havlíček

3 komentářů

  1. jj, teď zrovna Apple získal tendr u nějaké významné Britské finanční skupiny, 8500 iPadů nebo kolik (v testech byly i Android a Windows řešení). PlayBook nevím jestli byl testován.

  2. No uvidíme, mně ty plky od analytiků nepřipadají moc směrodatné.

  3. teekey (neregistrovaný)

    ja si jen nejak moc nedokazu predstavit, kdyz se bavime o „korporacich“, kdy managerovi prijde za den i vice jak 100 mailu, jak na ne bude reagovat pres soft. klavesnici, tech zarizeni s hw. klavesnici zase az tak moc neni. Ale nejspis jde jenom o zvyk…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).