Cena:

Android 4.4 „KitKat“ zachycen na uniklých fotografiích Nexusu 5

Na internet se dostaly nové fotografie chystaného referenčního Android telefonu vystupujícího pod názvem Nexus 5. Ty mimo samotný smartphone ukazují také několik nabídek z nové verze Androidu 4.4 „KitKat“. Stran domovské a zamykací obrazovky můžeme spatřit také několik aplikací včetně nabídky nastavení, kde zaujme položka „Tap to Pay“ (přeloženo jako klikni pro zaplacení). 

    

Průhledná notifikační lišta a spodní část se softwarovými tlačítky již byla k vidění na dříve uniklých snímcích, v tuto chvíli je tak prakticky jisté, že v novém Androidu tyto prvky doopravdy budou. Celkově by Android 4.4 měl být jednodušší a tudíž méně náročný na hardware, než jeho předchůdci.

   

Samotný Nexus 5, který opět vyrobí jihokorejské LG, nabídne stereoreproduktory na přední straně a nově se mluví také o pokročilé optické stabilizaci obrazu u fotoaparátu. Jak nová verze operačního systému Android, tak i samotný Nexus 5, by měly být představeny již v úterý 15. října.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.