Domů » Bleskovky » Android 4.4 „KitKat“ zachycen na uniklých fotografiích Nexusu 5

Android 4.4 „KitKat“ zachycen na uniklých fotografiích Nexusu 5

Na internet se dostaly nové fotografie chystaného referenčního Android telefonu vystupujícího pod názvem Nexus 5. Ty mimo samotný smartphone ukazují také několik nabídek z nové verze Androidu 4.4 „KitKat“. Stran domovské a zamykací obrazovky můžeme spatřit také několik aplikací včetně nabídky nastavení, kde zaujme položka „Tap to Pay“ (přeloženo jako klikni pro zaplacení). 

    

Průhledná notifikační lišta a spodní část se softwarovými tlačítky již byla k vidění na dříve uniklých snímcích, v tuto chvíli je tak prakticky jisté, že v novém Androidu tyto prvky doopravdy budou. Celkově by Android 4.4 měl být jednodušší a tudíž méně náročný na hardware, než jeho předchůdci.

   

Samotný Nexus 5, který opět vyrobí jihokorejské LG, nabídne stereoreproduktory na přední straně a nově se mluví také o pokročilé optické stabilizaci obrazu u fotoaparátu. Jak nová verze operačního systému Android, tak i samotný Nexus 5, by měly být představeny již v úterý 15. října.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. ta ikonka fotaku na uzamknutej obrazobvke??? taka ista uple ako na iphone, na taom istom mieste….lol ten android ma 65463146346, verzii a furt je daco ine …ma zaujima kedy konecne ten android prestane byt betaverziou, uz by bolo na case…

 2. Celý to vypadá, jako kopie iOS (a iOS zas v mnohém kopíruje roboty)

  • David Podzimek

   Je to tak, speciálně když otisky ze staršího Key Lime Pie nevypadají tak podobně jako iOS 7. Inspirace je jistá.

  • Ono iOs kopíruje od Androidu, Android kopíruje od iOs, takovej koloběh života a vůbec s tím nemám problém :)

  • Jen od WP nikdo nechce kopirovat. Cim to je? :-D

  • iOS 7 okopiroval od Windows modrou smrt.. :tlem:

   [odkaz]

  • Pokud vím, tak plochý design, štíhlé fonty, jednobarevné ikony atd. byly prvně použité na WP7.

   Že toho iOS a Android nezkopírovaly víc, tak jenom proto, že by bylo třeba překopat oba systémy od základu.

   Já osobně to vítám, aspoň bud mít větší výběr ze systémů, které se mi líbí.

  • WP je nejlepší. Obsahuje všechno co potřebuju a nezahlcuje se mi systém jako u androidu. Iphone je zase moc uzavřený a nudný.

  • perfis (neregistrovaný)

   Kolik třešní, tolik višní. Z hlediska mé práce je WP ještě hluboce pod úrovní Symbianu blahé paměti, protože s WP bych musel znovu po dlouhých letech tahat na pracovní cesty notebook. Proto teď přejdu k Androidu, ale jestli MS změní názory a tempo vývoje, budiž. Ale uznávám, že pro někoho jsou WP atraktivní. Já jsem hodně zvědavý na Jollu, už se těším.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).