TOPlist

Android 15 bude sladký a studený. Jaká bude jeho přezdívka?

ice cream, fruit, blueberry
  • Android 15 má nést interní označení „Vanilková zmrzlina“
  • Google do něj přesune věci, které nestihne nasadit do letošního Androidu 14

Google od počátku systému Android pojmenovává jeho jednotlivé verze po cukrovinkách. U Androidu 10 sice s touto praxí navenek skončil, interně však stále svým operačním systémům dává sladká jména: Android 13 se například jmenoval Tiramisu, aktuálně chystaný Android 14 ponese označení Upside Down Cake. Jakou sladkost začínající na písmeno „V“ Google vymyslel pro Android 15?

Podle zdrojových kódů se nový systém, který dorazí někdy v roce 2024, bude interně jmenovat Vanilla Ice Cream, tedy vanilková zmrzlina. Jak je možné, že má Google toto jméno vymyšlené s tak velkým předstihem?

Podle informátora Mishaala Rahmana, který za únikem stojí, za to může fakt, že Google je v časovém presu, a nestíhá do letošního Androidu 14 připravit všechny zvažované novinky. Některé funkce jsou tak odkládané na rok 2024 právě do „vanilkové zmrzliny“.

Jelikož se Google blíží ke konci abecedy, jsme zvědaví, jaká interní označení bude dávat svým operačním systémům po představení Androidu „Z“.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku