Domů » Bleskovky » Android 12 umožní hrát hry dříve, než je stáhnete

Android 12 umožní hrát hry dříve, než je stáhnete

Pokud jste náruživými hráči mobilních her, jistě váš štve ta dlouhá chvíle mezi stažením a prvním spuštěním nového herního titulu, obzvláště pokud vaše internetové připojení nepatří mezi nejrychlejší. Právě na zpříjemnění čekání se zaměří chystaná verze Androidu s pořadovým číslem 12.

Google Obchod Play aplikace
V Androidu 12 budete moci spustit hru dříve, než se celá stáhne

Funkce se oficiálně jmenuje Play as You Download, tedy Hraj během stahování. Ve zkratce je chystaná funkce podobná například Google Play Instant, jež vám umožní hrát jednodušší hry bez nutnosti instalace. Výraznější inspiraci ale Google čerpal u Microsoftu, konkrétně Xboxu. Zde totiž můžete hry spustit dříve, než je kompletně stáhnete.

Realme 7 hry 1
Mobilní hráči novou změnu v Androidu 12 jistě ocení

Google tvrdí, že hru o velikosti 400 MB budete moci spustit do několika sekund od zahájení stahování. Rovněž by se mělo zrychlit samotné spouštění her, a to až dvojnásobně. Pro vývojáře her neznamená podpora Play as You Download prakticky žádnou práci navíc, neboť se bude jednat o standardní součást Androidu 12.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).