Domů » Bleskovky » Android 11 pro první Samsungy klepe na dveře. Které se dočkají jako první?

Android 11 pro první Samsungy klepe na dveře. Které se dočkají jako první?

Vydání Androidu 11 s prostředím One UI 3.0 pro první smartphony Samsung se blíží. Všechny indicie naznačují, že korejská firma úspěšně finišuje s veřejným testováním na vlajkových řadách Galaxy S20 a Note 20 a brzy by mohlo dojít k vypouštění ostré verze.

Přečtěte si: velký seznam novinek v One UI 3.0

Na Galaxy S20 a Note 20 ještě letos?

Blížící se příchod nového Androidu pro letošní vlajkové modely Samsung prozrazuje například šestá veřejná beta verze pro Galaxy S20 z minulého týdne. Při její instalaci Samsung upozorňuje na to, že z této verze již návratu na původní Android 10 (a One UI 2.5), což znamená, že veřejné testování bude již brzy ukončeno.

s20

Na Galaxy Note 20 byl již dokonce beta program v tomto týdnu uzavřen, takže finální sestavení by na sebe nemuselo dlouho čekat. Zatím se očekává, že dorazí již v příštím měsíci, nejprve patrně v domovině Samsungu Jižní Koreji.

note

Na řadě jsou skládačky a loňské vlajky

Jelikož je update pro první várku Samsungů téměř připraven, může korejská firma soustředit své síly na další modelové řady. V tomto týdnu bylo v Koreji zahájeno veřejné testování One UI na smartphonech Galaxy Z Flip, a znovu také na řadě Galaxy S10. V druhém případě se jedná o druhý pokus Samsungu, první byl kvůli nadměrnému vybíjení baterie záhy přerušen.

Problémy má Samsung i u ohebného smartphonu Galaxy Z Fold 2. Ten se měl své první beta verze Androidu 11 dočkat již tento týden, avšak objevily se problémy s nefunkčností zamykací obrazovky, kvůli kterým bylo vypuštění první veřejné testovací verze odloženo na neurčito.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Tak to bude klepat ještě dlouho, nikdo neni doma.

  2. Mno a on to někdo chce? Dobrovolně?

  3. marastudna 50

    Obecně bohužel trvá dost dlouho,než výrobci aktualizaci na Novou verzi Androidu nabídnou.I taková Sony,která kdysi bývala v tomto vzorná,Android 11 stále nenabídla pro Xperia 1 II,ani pro Xperia 5 II,a taky se o tom mluví.Takže to bude zřejmě až ke konci roku,ale obecně taková ta neuspořádanost,nebo jak bych to nazval,přetrvává.Ale jen můj subjektivní názor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).