Android 11 nabírá zpoždění. Na první veřejnou betu si počkáme o něco déle – SMARTmania.cz

Android 11 nabírá zpoždění. Na první veřejnou betu si počkáme o něco déle

Android 11

Google před dvěma týdny vydal třetí vývojářské preview Androidu 11, které mělo být podle oficiálního harmonogramu poslední. Už v tomto měsíci jsme se měli dočkat první veřejné betaverze, ovšem již dnes je evidentní, že původně stanovená časová osa dodržená nebude.

android 11 preview timeline
Původní časová osa pro Android 11

Google včera poměrně neplánovaně vydal čtvrté vývojářské preview s několika drobnými opravami a zároveň oznámil, že veřejná beta bude spuštěna až 3. června.

Android 11 nabírá zpoždění

Zhruba měsíční zpoždění nastalo kvůli práci z domova způsobené pandemií nemoci COVID-19. Google původně plánoval odhalit novinky v Androidu 11 v rámci vývojářské konference I/O, ovšem tam byla pro letošní rok ze stejných důvodů zcela zrušena.

timeline
Nová časová osa Androidu 11

Americký gigant nicméně plánuje na 3. června virtuální akci, na které viceprezident systému Android Dave Burke a vrchní ředitelka produktového managmentu Stephanie Cuthbertson ohlásí novinky v systému zhruba v hodinové přednášce. Po přednášce pak budou následovat živé rozhovory a diskuze zaměřené na vývojáře, čili jakási mini obdoba konference I/O.

https://youtu.be/gqJEcy57hA8

Toto zpoždění patrně nebude mít vliv i na samotné vypuštění finálního Androidu 11. Google na stránkách pro vývojáře vydal upravený harmonogram, přičemž hotovo by mělo být podle původního předpokladu v třetím kvartále letošního roku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku