Cena:

Vyšlo poslední vývojářské preview Androidu 11. Na řadě je první veřejná beta

Android 11

Google před malou chvílí uvolnil do oběhu Android 11 Developer Preview s pořadovým číslem tři, byť vývojářských verzí bylo díky opravám chyb ve skutečnosti pět. Poslední verze nepřináší kdovíjak velké množství novinek, je však důležitá – jedná se totiž o poslední vývojářské preview před vypuštěním první veřejné beta verze.

Android 11

Aktuální sestavení přináší novinky zejména pro vývojáře. Ti dostávají například přístup k novému API, které lze využívat v nahlašování pádů aplikace, byť i kvůli selhání systému. Vylepšená má být také bezdrátová technologie ADB a výrazně zrychlení máme očekávat od instalace velkých APK souborů.

android 11 preview timeline

Poslední vývojářské preview Androidu 11 lze nainstalovat na smartphony Google Pixel 2 a novější, je však vyžadováno manuální flashování. Veřejné beta verze bude možné instalovat formou OTA, první by měla dorazit už příští měsíc.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.