Android 11 (Go Edition) zvyšuje výkon a přidává ovládání gesty

android 11 go

Google v tomto týdnu vydal finální verzi Androidu 11, naštěstí se nezapomnělo ani na odlehčenou verzi Go Edition. Ta je určena pro zcela základní smartphony, pro které je upraven jak samotný systém, tak i jeho aplikace. Android 11 (Go Edition) přináší několik užitečných vylepšení, přičemž některé z nich známe z „velkého“ Androidu.

Základní telefony budou rychlejší a dostanou nové funkce

Nový odlehčený Android má být lépe připraven na zařízení s většími obrazovkami, duálními fotoaparáty a větší pamětí. Systém nově podporuje telefony se 2 GB RAM (dosud byl strop 1,5 GB), aby mohl uživateli nabídnout více operační paměti pro otevřené aplikace na pozadí; díky více RAM se mají aplikace spouštět o 20 procent rychleji. Android 11 (Go Edition) také prošel zeštíhlovací kůrou, nově má být o 900 MB lehčí, což je prostor, který budou moci uživatelé využít navíc. Systém rovněž přidává možnost ovládat systém gesty z pilulkového tlačítka.

Nový Android Go také umí zobrazovat konverzace ze všech chatovacích aplikací na jednom místě v sekci notifikací, odkud lze zprávy nejen číst, ale i na ně odpovídat bez ohledu na to, ze které aplikace pocházejí. Systém nově podporuje jednorázové udělování oprávnění přístupu k vybraným senzorům – mikrofonu, fotoaparátu nebo GPS. Novinkou je i zabezpečená složka v aplikaci Soubory, která je přístupná pouze skrze PIN.

Safe Folder Walkthrough GIF.gif

Android 11 (Go Edition) má být dostupný od příštího měsíce, nové telefony založené na této platformě budou oznámeny již bzy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku