Domů » Bleskovky » Android 10 přistává na dalších Nokiích. HMD za měsíc představí nový telefon

Android 10 přistává na dalších Nokiích. HMD za měsíc představí nový telefon

HMD Global nelení ani na začátku nového roku. Na veletrh CES sice finská firma žádné nové telefony nepřivezla, počátkem tohoto týdne ale potěšila majitele stávajících modelů Nokia 6, 6.1 Plus a 7 Plus – všechny tyto telefony lze nově aktualizovat na nejnovější Android 10.

Update přináší nové funkce z dílny Google, jako tmavý mód, celoobrazovková gesta, chytré rychlé odpovědi, přepracovanou nabídku systémových oprávnění apod. Aktualizace také přináší aktuální prosincový balíček bezpečnostních záplat. Aktualizace zabírá zhruba 1,4 GB a lze ji stáhnout klasicky skrze kontrolu v systémovém nastavení.

Kromě těchto telefonů společnost HMD Global aktualizovala na Android 10 modely Nokia 7.1, 8.1 a 9 PureView, v tomto čtvrtletí je ještě v plánu update Nokií 2.2, 3.2, 4.2.

Chystá se další retro telefon?

Na začátku nového roku také produktový manažer HMD Global Juho Sarvikas zavěsil na svůj Twitter fotografii nové obuvi z limitované série Adidas Originals.

Boty si údajně pořídil v očekávání na veletrhy CES a MWC, přičemž v závěru tweetu slibuje uvedení nového telefonu „Nokia Original“ na Nový čínský rok, který letos připadá na 7. února. Bude se jednat o nový smartphone nebo další retro model?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments