TOPlist

Aktuální zpravodajství z tiskové konference HTC v Londýně, Touch Diamond představen!

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC Press EventTchajwanská společnost HTC dnes v Londýně od 12:30 našeho času pořádá velkou tiskovou konferenci, na které dojde k představení několika klíčových komunikátorů pro letošní rok a těšit se můžeme i na nové technologie, zejména uživatelské rozhraní HTC Manila, které nahradí oblíbené TouchFLO, si zaslouží pozornost.

Podle uniknutých informací by dnes mělo dojít k představení tří nových modelů – HTC Touch Diamond, HTC Touch Pro a HTC Touch Dual Pro,které poběží na operačním systému Windows Mobile 6.1 Professional, odhalení nějakého nového smartphonu (telefonu bez dotykového displeje v plánu není). Dále by měl být oficiálně představen první telefon se systémem Android a pozornosti neunikne ani zmíněná Manila, vylepšené uživatelské rozhraní pro snadné ovládání systému.

Sledujte SmartManii, tento článek bude průběžně aktualizován o nové informace z tiskové konference!

Tip: Přečtěte si naše starší články o očekávaných novinkách HTC:
HTC Manila – TouchFLO nové generace na videu
Touch Diamond je klíčovým komunikátorem letošního roku?
Unikly fotografie Touch Diamond a Touch Pro

Hardwarové parametry nových komunikátorů:
HTC Touch Diamond
HTC Touch Pro
HTC Touch Dual Pro

 

Průběh tiskové konference
14:05 – oficiální část tiskové konference byla ukončena, stream už je vypnutý. HTC dnes oficiálně představila špičkový komunikátor Touch Diamond a novou verzi TouchFLO 3D rozhraní (HTC Manila). Původně se očekávalo, že se oficiálního odhalení dočkají ještě další dva komunikátory s Windows Mobile (HTC Touch Dual Pro a HTC Touch Pro) + telefon se systémem Android, nicméně tato zařízení zatím zůstala skryta. Nyní následuje neoficiální část konference, nejrůznější meetingy novinářů s předními zástupci HTC a Microsoftu. Na SmartManii budeme celou situaci i nadále sledovat a velice brzy se můžete těšit na preview Diamondu + článek o TouchFLO 3D.
13:52 – na scéně se krátce objevil Peter Chou, nyní přichází Andy Lees z Microsoftu. HTC Touch Diamond obsahuje aplikaci pro prohlížení streamovaného videa ze serveru YoutTube.
13:45 – potvrzeno, HTC Touch Diamond pracuje s Windows Mobile 6.1 Professional.
13:38 – Olaf Swantee, EVP Orange UK hovoří o spolupráci s HTC a dřívějších modelech, server PhoneMag zveřejnil galerii, ve které naleznete spoustu fotografií z konference.
13:30 – video na VGA displeji Diamondu působí neskutečně reálně. Padla zmínka o dostupnosti; v Evropě a Asii se Diamond objeví už v červnu tohoto roku, na ostatních kontinentech se začne prodávat o několik měsíců později. Cena zatím stanovena nebyla
13:25 – součástí nového TouchFLO rozhraní bude i internetový prohlížeč, jehož demonstraci můžete nyní sledovat na streamovaném videu, bude to opravdu bomba. Komfort plnohodnotného prohlížeče v mobilním telefonu, HTC překvapuje!
13:22 – TouchFLO 3D je skutečně inovativní, nabízí obrovské množství nových funkcí, rychlé reakce a pěknou grafiku, sledujte Live stream!
13:15 – HTC razí se svým TouchFLO 3D heslo \”jedna ruka, jeden dotek\”, že bychom se tedy konečně dočkali komplexního prostředí, které půjde snadno ovládat jednou rukou? Na scénu přichází Horace Luke, člen inovátorského teamu HTC (stojí za vývojem Diamondu).
13:11 – představeno nové rozhraní TouchFLO 3D. HTC Touch Diamond vypadá opravdu perfektně, je velice tekný.
13:07 – Peter drží v rukou HTC Touch Diamond, dříve uniklé obrázky jsou skutečně pravdivé. HTC Touch Diamond je oficiálně představen!
13:06 – Chou hovoří o budoucnosti mobilních zařízení a velký význam vidí v poskytování mobilního internetu.
13:05 – Peter Chou rekapituluje loňský rok, úspěšnost série Touch (přes 3 miliony prodaných zařízení) a zmiňuje technologii TouchFLO.
13:00 – s půlhodinovým odkladem začíná velká tiskové konference HTC, kterou zahajuje Peter Chou, CEO společnosti HTC
12:55 – všichni novináři jsou již na místě, tiskovka může začít.
12:45 – objevilo se zde několik zaměstnanců britského operátora Orange, který pravděpodobně brzy nabídne brandovanou verzi komunikátoru HTC Touch Diamond.
12:37 – přichází Jason Gordon, bývalý zaměstnanec Microsoftu, nyní pracuje na pozici HTC Global Director of Communications.
12:30 – konference zatím ještě nezačala, objevilo se mírné zpoždění a všichni novináři zatím nedorazili.

Zdroje: MSmobiles, Coolsmartphone, PhoneMag, MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku