Domů » Bleskovky » Agent 007 bude mít další zpoždění. Nokia 8.3 zastarala, některé scény se musí natočit znovu

Agent 007 bude mít další zpoždění. Nokia 8.3 zastarala, některé scény se musí natočit znovu

Nokia, resp. společnost HMD Global, v březnu minulého roku oznámila partnerství s tvůrci nejnovější Bondovky Není čas zemřít. Legendární agent 007 reprezentovaný v tomto snímku naposledy Danielem Craigem. tak protentokrát odloží přístroje s logem Sony, a bude propagovat reinkarnovaného finského výrobce.

nokia bond 2
Záběr z traileru, kde jedna z postav používá Nokii 7.2

Film měl úplně původně do kin zamířit už v roce 2019, po problémech v produkci se pak očekávalo představení v roce 2020. Scény tak byly natočeny s přístroji relevantními pro toto období. Když ale došlo kvůli koronavirové pandemii k dalším průtahům, nastala i kuriózní situace. Všemožný product placement zastaral a jednotlivé společnosti se začaly domáhat toho, aby byly jejich produkty aktualizovány. Velmi hlasitá v tomhle ohledu byla podle deníku The Sun i Nokia. I kvůli ní tak nedávno došlo k oznámení dalšího odkladu očekávaného filmu.

007 s zastaralým vybavením? Nepřijatelné

Značky investují do product placementu nemalé prostředky, v případě takto populární série to platí dvojnásob. Je proto celkem logické, že z podprahové propagace chtějí vytěžit co nejvíce. Žádoucí je tedy ukázat produkty, které teprve nedávno zamířily, či se teprve chystají na trh.

HMD Global původně ve filmu prezentovala Nokii 7.2 z roku 2019, která se objevila i v traileru. Po prvních průtazích pak byly přidány další scény obsahující Nokii 8.3, která se začala prodávat v říjnu 2020. I to už je však nyní z hlediska výrobce nepřijatelně zastaralý model.

nokia bond
Nokia využila nový film o Bondovi jako reklamní kampaň, telefon však mezitím zastaral

Podobný problém mají i jiné značky prezentující se ve filmu. Na nedodržení smlouvy si údajně stěžoval také Adidas, šampaňské Bollinger a výrobce hodinek Omega. Všechny prezentované modely by v době vydání už byly zastaralé, takže došlo k rozhodnutí některé scény zcela předělat. Část scén se má podle dostupných informací natočit znova, některé budou pouze digitálně upraveny.

Není čas zemřít tak nakonec první diváci uvidí až v říjnu 2021. Jaké přístroje bude Nokia prezentovat, je otázkou. Žádný nástupce Nokie 8.3 totiž dosud představen nebyl a lze se tak pouze dohadovat, čím bude Bond telefonáty vyřizovat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. To by se Brosnanovi nestalo…

  2. Mě by zajímalo, jak se ty prostředky na PP mohou vrátit, respektive kdo se koukne na Bonda a běží si pro Sony/Nokii.?

    • Tak ja nepochopim ani, kdo se na Bonda vubec kouka, maximalne decka na zakladce, a oni nikam behat nepujdou.

  3. Ja zas nechapem ze este telefon ok, auto ok, ale sampanske? To tam bol akoze stary model? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).