Domů » Články » Africké dřevo a zlato s Windows Mobile: Gresso Avantgarde

Africké dřevo a zlato s Windows Mobile: Gresso Avantgarde

-Tak to tu ještě nebylo! Společnost Gresso pro nás připravila velmi luxusní telefony vybavené Windows Mobile. Již zde pár podobných počinů bylo – například smartphone Black Diamond (informovali jsme zde), produkty Gresso ale vypadají mnohem více lákavě.

Jedná se o dvojici smartphonů, které se od sebe příliš neodlišují – Gresso Avantgarde Luna a Gresso Avantgarde Sol. Oba telefony jsou vyrobeny z afrického černého dřeva, které roste okolo 200 let a v kombinaci se zlatem dodává telefonům opravdu nevšední styl. Dále by měly splňovat všechny funkce, které očekáváme od Windows Mobile 6 Standard. Komunikovat s námi bude pomocí QVGA displeje se 65k barvami a my na oplátku s ním ocelovými nebo zlatými klávesami s římskými číslicemi, které jsou do nich vyřezány laserem a toto celé je přikryté oděru-vzdornou titanovou vrstvou. Zadní kryt telefonu, kterému výše vévodí zlatem vykládané G, je vyroben z nerezové oceli a je taktéž vybaven vrstvou titanu.

Rozdíly mezi jednotlivými modely:

Gresso Avantgarde Luna
Je vybavena ultra plochými klávesami
Navigační klávesa je ze zlata
Čelní panel zdobí pro Gresso tak typický trojúhelník, nicméně zde je opět ze zlata

-


Gresso Avantgarde Sol

Každá klávesa je zlata a pro její vyřezání byla použita technologie, která se ve zlatnickém průmyslu používá pro dělání těch nejpreciznějších detailů.

-

Hardwarové parametry nejsou známé, ale koho by u takových strojů zajímaly že? Telefony by se měly dostat do výroby koncem tohoto roku. Pokud jde o cenu, tak u levnější Luny se bude jednat okolo 5000 Euro a u zlatějšího Sol okolo 7000 Euro.

zdroj: theunwired.net

Karel Bachura

3 komentářů

  1. Ano – neni nad to kacet 200let stare africke stromy, aby z jejich dreva mohlo mit par zapadnich snobu mobil, ktery za par mesicu vyhodi a nahradi jinym…

  2. Přece nebudu vyhazovat 2 melouny za „naleštěnej“ HP 514 (možná jinej) rači si necham vyrobit mašinu která za něco stojí, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).