Africké dřevo a zlato s Windows Mobile: Gresso Avantgarde

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Tak to tu ještě nebylo! Společnost Gresso pro nás připravila velmi luxusní telefony vybavené Windows Mobile. Již zde pár podobných počinů bylo – například smartphone Black Diamond (informovali jsme zde), produkty Gresso ale vypadají mnohem více lákavě.

Jedná se o dvojici smartphonů, které se od sebe příliš neodlišují – Gresso Avantgarde Luna a Gresso Avantgarde Sol. Oba telefony jsou vyrobeny z afrického černého dřeva, které roste okolo 200 let a v kombinaci se zlatem dodává telefonům opravdu nevšední styl. Dále by měly splňovat všechny funkce, které očekáváme od Windows Mobile 6 Standard. Komunikovat s námi bude pomocí QVGA displeje se 65k barvami a my na oplátku s ním ocelovými nebo zlatými klávesami s římskými číslicemi, které jsou do nich vyřezány laserem a toto celé je přikryté oděru-vzdornou titanovou vrstvou. Zadní kryt telefonu, kterému výše vévodí zlatem vykládané G, je vyroben z nerezové oceli a je taktéž vybaven vrstvou titanu.

Rozdíly mezi jednotlivými modely:

Gresso Avantgarde Luna
Je vybavena ultra plochými klávesami
Navigační klávesa je ze zlata
Čelní panel zdobí pro Gresso tak typický trojúhelník, nicméně zde je opět ze zlata

-


Gresso Avantgarde Sol

Každá klávesa je zlata a pro její vyřezání byla použita technologie, která se ve zlatnickém průmyslu používá pro dělání těch nejpreciznějších detailů.

-

Hardwarové parametry nejsou známé, ale koho by u takových strojů zajímaly že? Telefony by se měly dostat do výroby koncem tohoto roku. Pokud jde o cenu, tak u levnější Luny se bude jednat okolo 5000 Euro a u zlatějšího Sol okolo 7000 Euro.

zdroj: theunwired.net

Autor článku Karel Bachura
Karel Bachura

Kapitoly článku