Domů » Články » ActiveUI: Animovaný plugin na Today zdarma (PPC/SP)

ActiveUI: Animovaný plugin na Today zdarma (PPC/SP)

Německé studio Vision to Reality (V2R) vám myslím nemusím nikterak podrobně představovat, její jméno je spojené například s kvalitními pluginy Multi Desk, Photo Dialer nebo Homescreen editor. Nyní přicházejí s novým produktem – animovaným pluginem pro PocketPC a Smartphone telefony, který je navíc v základní verzi dostupný zcela zdarma. Autoři se při tvorbě ActiveUI zřejmě nechali inspirovat prostředím iPhonu a především pak animovaným pluginem u Samsungu i600.

ActiveUI dokáže na obrazovce Dnes/Homescreenu zobrazit zástupce standardních aplikací obsažených ve Windows Mobile. Jednotlivé aplikace jsou roztříděny do několika skupin, mezi kterými se lze jednoduše přepínat. Vše je samozřejmě doplněno efektní animací. V základní verzi je ActiveUI schopný pracovat ve třech zobrazovacích režimech, přičemž každý se od sebe liší především ve velikosti, kterou na displeji zabere. Na výběr máte minimalistický vzhled, který se vejde do jednoho řádku, ale i velkou matici ikon, která obsadí celý displej. Nechť si každý vybere co mu nejvíce vyhovuje. V nastavení ActiveUI je možné kromě stylu změnit i vzhled jednotlivých ikon – výrobce pro tyto účely připravil speciální balíčky nových ikonek. Ty je možné na oficiálních stránkách stáhnout a doinstalovat, stejně je tomu s novými animačními styly. Některé jsou stejně jako samotný program k dispozici zcela zdarma, za ty pokročilejší už ale budeme muset zaplatit. Drobnou nevýhodou je, že se plugin nesprávně zobrazuje na VGA rozlišení – ikonky jsou velice titěrné.

- -

Vlastnosti ActiveUI:
• Rychlý přístup k oblíbeným programům
• Dynamická strukturované nabídky
• Možnost ovládání prstem, stylusem nebo joystickem
• Svižné grafické animace
• Spousta animačních balíčků je k dispozici zcela zdarma
• Spousta balíčku s novými ikonami je k dispozici rovněž zdarma
• Snadná konfigurace a používání

-

Download:
Verze pro PocketPC – PC Instalace, Cab soubor
Verze pro Smartphone – PC Instalace, Cab soubor
Doplňky – nové animace, nové ikonky
(určeno pouze pro PPC a SP s Windows Mobile 5.0 a 6)

Flash animace (400kB):

Další informace naleznete na stránkách výrobce

Zdroj: the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. jinými slovy- další žrout baterie

  2. Na Mpx220 to nepojede, je to pro Windows Mobile 5.0 a vyssi :!:

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).