TOPlist

Acer Chromebook 11 přináší podporu aplikací pro Android, USB-C a příjemnou cenu

Acer na veletrhu CES představil několik zajímavých počítačů, mezi nimi i Chromebook 11 se základní výbavou, ale také velmi dostupnost cenou.

Chromebook 11 je notebook standardní konstrukce s 11,6″ displejem o rozlišení 1 366 × 768 pixelů. Displej může být dotykový i nedotykový, překlopit nebo odtrhnout jej od těla však nijak nelze. Tělo notebooku je plastové a nachází se v něm poměrně bohatá portová výbava – 2 × USB-C, 2 × USB-A a čtečka karet microSD.

Počítač bude nabízen v několika konfiguracích, všechny bude pohánět procesor Intel Celeron se 2 nebo 4 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 16 nebo 32GB paměť. Na ni bude možné například instalovat aplikace pro systém Android, s jejichž podporou tento chromebook počítá. Zařízení mí dále ve výbavě stereoreproduktory, webkameru a integrovaný mikrofon. Počítač váží 1,1 kg a má tloušťku 1,8 cm, na baterii vydrží 10 hodin.

Chromebook 11 půjde do prodeje v březnu za cenu 249 EUR (asi 6 400 korun).

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku