Domů » Bleskovky » Absence Huawei na západních trzích je hozenou rukavicí pro Xiaomi či Oppo

Absence Huawei na západních trzích je hozenou rukavicí pro Xiaomi či Oppo

S pokračujícími sankcemi ze strany americké vlády klesá na západních trzích podíl smartphonů Huawei. Ve Spojených státech na telefony čínské značky prakticky nenarazíte a ty nové jsou v Evropě vzhledem k absenci služeb a aplikací Google takřka neprodejné. Pokud v blízké budoucnosti nedojde k nějakým významným změnám, lze počítat s poklesem podílu Huawei i nadále.

huawei
Zdroj obrázku: DIY Photography

Šance pro Xiaomi a Oppo

Na této situaci může pochopitelně vydělat konkurence, zejména čínské firmy Xiaomi a Oppo; první z nich již v druhém kvartále Huawei předběhla, druhá se k útoku chystá. Obě firmy mají ucelená portfolia a pokrývají trh od těch nejlevnějších smartphonů až po špičkové vlajkové modely, které se nebojí měřit s těmi nejlepšími; koneckonců fotografickému žebříčku DXOMark vévodí právě jejich telefony. Xiaomi i Vivo mají silné vývojové týmy a přicházejí s originálními řešeními, byť občas nepochopitelně sklouznou ke sprostému kopírování konkurenčních produktů.

oppo watch 4
Zdroj obrázku: Engadget

Huawei se zcela jistě bude snažit nadále na západních trzích setrvávat a vyzdvihovat výhody svého ekosystému, ovšem aktuální situace staví zákazníka před poměrně jednoznačnou volbu: proč utrácet podobné peníze za zařízení, které je zatěžkáno tolika kompromisy, když je na trhu spousta zařízení bez softwarových omezení?

Jsme zvědaví, v jaké kondici jednotlivé výrobce smartphonů na konci letošního roku najdeme; do rozdělení koláče totiž nepromlouvají americké sankce vůči Huawei, ale také krize způsobená pandemií nemoci COVID-19. Ta ovšem neškodí pouze jedné značce, ale prakticky všem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na