Domů » Bleskovky » A je po překvapení. Samsungu unikly oficiální snímky ohebných modelů Z Fold 3 a Flip 3

A je po překvapení. Samsungu unikly oficiální snímky ohebných modelů Z Fold 3 a Flip 3

Letní prázdniny pomalu klepou na dveře, ovšem o okurkové sezoně nemůže být zrovna řeč. Už příští týden odstartuje barcelonský veletrh MWC a někdy v polovině léta představí Samsung své nové ohebné smartphony. Ani letos korejský gigant nezvládl své chystané novinky uhlídat, před malou chvílí jejich marketingové snímky zveřejnil informátor @evleaks.

Samsung Galaxy Z Fold 3: opravdu bude mít selfie kamerku pod displejem?

Nejprve se podívejme na produktové snímky větší „skládačky“ Galaxy Z Fold 3. Její konstrukce se oproti minulým generacím prakticky nezmění – stále se bude jednat o zařízení, které v zavřeném stavu bude působit jako dva smartphony položené na sebe, ovšem v otevřeném stavu na vás vykoukne displej s úhlopříčkou malého tabletu.

Galaxy Z Fold 3 2
Samsung Galaxy Z Fold 3 nabídne podporu pro dotykové pero S Pen

Největší novinkou třetí generace má být podpora stylusu S Pen, ovšem podle nejnovějších informací se bude jednat o speciální pero „Fold Edition“ určené právě pro Galaxy Z Fold 3. Dá se předpokládat, že toto pero bude mít speciální měkký hrot, neboť ohebné displeje jsou známé svojí náchylností na vrypy a rýhy. Stylus patrně nebude součástí balení a ani pro něj nenajdete v těle telefonu šachtu; Samsung patrně použije stejný „trik“ jako u Galaxy S21 Ultra, kdy je stylus prodáván zvlášť a pro jeho bezpečné uschování slouží speciální kryt.

Pokud se dále podíváme na rendery Galaxy Z Fold 3, zaujme nás viditelná selfie kamerka uprostřed pravé poloviny ohebného displeje. Drtivá většina informátorů se shoduje na tom, že telefon dostane poddisplejovou selfie kamerku, což uniklý render nepotvrzuje. Nelze ovšem nevzpomenout na nedávnou twitterovou „přestřelku“ mezi leakery Tron, Ice Universe a Maxem Weinbachem, podle níž by Galaxy Z Fold 3 poddisplejovou selfie kamerku mít mohl, avšak rozhodně nebude zcela neviditelná.

Hlavní fotoaparát Galaxy Z Fold 3 bude o poznání tradičnější, Samsung na záda umístí běžný „semafor“ obsahující tři čočky pro klasickou, širokoúhlou a zoomovací kamerku. Periskopický teleobjektiv s větší mírou přiblížení se ale do těla telefonu bohužel nevejde.

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G

První tiskový snímek od @eveaks ukazuje i podobu véčka Galaxy Z Flip 3 5G (strašné jméno), ovšem pouze v polozavřeném stavu. Vnitřní displej nám tak zůstává utajen, vidíme pouze zvětšený informační panel na vnější straně, po jehož boku se nacházejí dvě čočky hlavního fotoaparátu.

Galaxy Z Fold 3 1
Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 5G

U chystaných „skládaček“ se rovněž spekuluje, že u nich Samsung nasadí atraktivnější cenu než u minulých modelů, údajně až o 20 procent. Galaxy Z Flip 3 5G by se tak mohl s cenou dostat pod magickou hranici 1 000 USD, čímž by se mohl stát žhavým předvánočním zbožím. Chystané uvedení nových modelů dramaticky zlevnilo současné generaceGalaxy Z Fold 2 zlevnil o téměř 22 tisíc Kč, Z Flip 2 o devět tisíc Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. komentující

  Samsung jasně ukazuje jaký je inovátor. Applu ujel těžce vlak v oblasti ohebných telefonů. Ten Flip 3 vypadá neskutečně.

  • V oblasti, kterou v tuhle chvíli nikdo nechce.

  • Johny: tak týhle sra*čce co si vypustil nemůžeš věřit ani ty.

  • Těžce ujel vlak? To by ta inovace musela vyvolat adekvátní poptávku, zatím jsou to typické kecy v kleci zaměstnanců Samsungu, kteří mají snad povinnost mlít týhle pindy. Podobně bys mohl napsat, že před x lety ujel vlak všem, kteří v TV nenasadili 3D technologii, která byla k ničemu. Inovace pro inovaci.

  • Jako Apple uživateli musím říct, že se mi Fold líbí, ale vidím u něho dvě zásadní známé chyby
   – cena
   – kvalita displeje
   Dokud tohle nebude v nějaké rozumné míře vyřešeno, není o co stát. Jasně můžeme tvrdit, že ten vnitřní displej se bude používat pouze v podmínkách, kdy mu nebude hrozit zničení, ale i tak se musí zapracovat na tom, aby to trvale nepoškozoval jen nehet prstu. Člověk si trochu vášnivěji zahraje nějakou gamesku a hned má displej nenávratně poškozen… tohle je zatím průser.

  • Jak nikdo nechce? Elektromobily taky nikdo nechtěl a jaká je situace teď. Samsung předběhl dobu ale ot je dobře a alespoň bude mít ve foldables náskok. Podle mě za pár let zažijou comeback ohebná véčka a tablety půjde složit na polovinu. A vůbec pecka jsou ty rollables.

 2. S inovací u Samsungu bych raději pomlčel. Huawei s Xiaomi jsou mnohem mnohem dál. Samsung má štěstí,že Huawei se stavína vlastní nohy a Xiaomi zápasí se softwarem. Po HW stránce je Samsung kousek před Applem, ale daleko za Čínou. Můžu předhodit nabíjení nebo fotoaparáty.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).