TOPlist

6. říjen 2009: Den, kdy přijdou Windows Mobile 6.5 na trh se službami My Phone a MarketPlace

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

6. říjen 2009: Den, kdy přijdou Windows Mobile 6.5 na trh se službami My Phone a MarketPlacePo spoustě spekulací a dohadů konečně známe datum, kdy se na trhu objeví první komunikátory s novou verzí operačního systému Windows Mobile 6.5. Vše je naplánováno na úterý 6. října, tento termín Microsoft přímo potvrdil také na svém oficiálním blogu a následně v oficiální tiskové zprávě. Lze tedy očekávat, že se v brzké době dočkáme představení nějakých nových zařízení od HTC, Aceru, Sony Ericssonu nebo Samsungu, která budou využívat právě systému Windows Mobile 6.5. Zatím se neví, kdy přesně HTC uvolní bezplatný upgrade na novou verzi pro komunikátory Touch Pro2 a Diamond2, čeká se také na vyjádření Samsungu, který aktualizaci uvolní pro modely Omnia Lite, Omnia II a OmniaPRO. Vzhledem k tomu, že mají výrobci finální verzi systému už nějaký ten pátek k dispozici, očekával bych, že aktualizace budou dostupné krátce po 6. říjnu.

Společně s uvedením Windows Mobile 6.5 na trh rovněž dojde ke spuštění mobilního Windows MarketPlace. Jak už jsme ale informovali dříve, pro Českou republiku budou zatím v MarketPlace platit jistá omezení. Aplikace bude zatím dostupná jen v angličtině a čeští uživatelé si zatím nebudou moci žádné aplikace kupovat, protože platební systém zde ještě nebude připravený, freeware tituly stahovat půjde. Stejné podmínky budou platit i pro vývojáře, kteří budou moci na MarketPlace z ČR nahrávat pouze volně šiřitelné programy. Situace by se měla zlepšit v roce 2010, kdy by z MarketPlace měly jít nakupovat programy i pro uživatele z ČR. Příliš nerozumím tomu, proč by byl hned od začátku problém akceptovat české platební karty, ale zde asi opět narážíme na to, že jsme zkrátka příliš malá země.

- - - -

Tip: Přečtěte si náš starší článek “Oficiálně z Microsoftu: Informace o Windows Mobile 6.5 a službách My Phone a Marketplace“, ve kterém rovněž naleznete spoustu zajímavých informací.

6. října se finálního spuštění dočká také synchronizační služba My Phone, jejíž test jsme vám přinesli v tomto článku. Zástupci pro přístup k MarketPlace a My Phone budou ve Windows Mobile 6.5 standardně dostupné. Poslední novinkou je to, že telefony se systémem Windows Mobile se od toho data budou jednotně označovat názvem Windows Phones, což můžeme volně přeložit jako „telefony s Windows“.

- - - -

Aktualizováno o nové informace z tiskové zprávy
Společnost HTC má v plánu velmi brzy představit zcela nový komunikátor s označením HTC Touch 2, Garmin-ASUS bude nyní svůj Nűvifone M20 prodávat s Windows Mobile 6.1, ale do konce roku se dočká aktualizace na Windows Mobile 6.5.

Novinky spojené s Windows Mobile 6.5 uživatelé ocení jak při své práci, tak v oblasti zábavy. S novou verzí bude mnohem jednodušší zařídit více věcí přímo z telefonu, jako například zkontrolovat si letenku, či zaplatit účty, zatímco je člověk na cestách. Již nebude problém získat potřebné informace nebo být v kontaktu se svým okolím. Microsoft Office Outlook nabídne 24hodinový přístup k e-mailu, podpora aplikací jiných výrobců uživatelům zase umožní neustálé propojení se sociálními sítěmi jako je například Facebook, Twitter a další.

Zdroje: WMblog, tisková zpráva

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku