Domů » Články » 5 tipů a triků pro Harry Potter Wizards Unite: znáte je všechny?

5 tipů a triků pro Harry Potter Wizards Unite: znáte je všechny?

Studio Niantic je známé pro své kvalitní hry využívající rozšířenou realitu. Jejich posledním počinem je Harry Potter Wizards Unite, který si v naší recenzi nevedl úplně špatně. I přes to, že hráčská obec nepřijala licencovanou hru ze světa čar a kouzel tak dobře jako tu ze světa Pokémonů, nejedná se v žádném případě o propadák.

Harry Potter Wizards Unite 7
S našimi tipy a triky se v Harry Potter Wizards Unite neztratíte

Pro začínající hráče může být občas těžké proniknout do tajů hry, především pak v případě, že se s žádnou hrou od Nianticu nesetkali. Proto jsme se rozhodli dát dohromady pár tipů nejen pro začátečníky, aby se čas strávený ve hře nerovnal kletbě Cruciatus.

Datová náročnost je velmi vysoká

Na první pohled se to možná nezdá, ale Harry Potter Wizards Unite je poměrně žravá hra, pokud dojde na data. Zatímco v Obchodě Play má velikost cca 61 MB, resp. 180 MB na App Store, tato velikost není finální. V průběhu hraní si totiž hra ještě notnou dávku věcí dostahuje, konkrétně assety o velikosti 3,3 GB.

Harry Potter Wizards Unite 6
Pozor na data – vše si raději stáhněte předem

Pro vlastníky neomezených dat, například těch od T-Mobilu, ani tato velikost nebude problém. Pro všechny ostatní je tady jedna rada před tím, než vyrazíte do světa – na úvodní obrazovce zvolte kufřík dole uprostřed obrazovky, následně klepněte na ozubená kolečka vlevo nahoře. V nabídce je na předposledním místě položka Download All Assets, která vám umožní veškerý obsah dostahovat do telefonu například doma na Wi-Fi a snížit tak datovou náročnost.

Najděte si kamarády

Ve dvou se to lépe táhne a v případě světa Harry Potter Wizards Unite to platí dvojnásob. Na rozdíl od Pokémonů tady s živými lidmi nesoupeříte, ale spolupracujete. Především v pevnostech, což jsou největší budovy na mapě, se každá hůlka navíc hodí. Souboje totiž nejsou zrovna procházka růžovým sadem.

Harry Potter Wizards Unite 4
V pevnostech se přátelé budou hodit

Po zadání či sdělení kódu potenciálnímu spoluhráči a potvrzení v aplikaci se z vás stanou přátelé. V rámci pevností může na každé úrovni bojovat pouze jeden kouzelník, takže je na vás, jak si jednotlivé úrovně rozdělíte. Výhodou jsou větší odměny, na které byste při samostatném hraní jen tak nedosáhli. Ale i bez přátel nemusíte mít strach – pevnost zdoláte i na vlastní pěst.

Zvolte si vhodné povolání

Od šesté úrovně dostanete na výběr jedno ze tří povolání – bystrozor, magizoolog a profesor. Oproti úpravě postavy a jejímu zařazení do koleje, což je čistě kosmetická záležitost, má povolání vliv na hratelnost. Do hry vstupuje systém kámen-nůžky-papír, jinými slovy bystrozor je dobrý na likvidaci temných sil, ale ne zvířat, magizoolog si se zvířaty hravě poradí, ale kuriozity jsou jeho Achillovou patou, a profesor zvládne kuriozity levou zadní, zato temnota mu nedělá dobře.

Harry Potter Wizards Unite 3
Povolání můžete měnit i v průběhu hry

I systém profesí nabádá k tomu, abyste hrou procházeli ideálně s dvěma dalšími kolegy. Naštěstí není volba profese trvalá, a pokud tedy cestujete sám, můžete mezi nimi bez penalizace přepínat podle potřeby.

Rozšířená realita jen v případě nutnosti

Ačkoli hra přímo vybízí k tomu, abyste rozšířenou realitu využívali na maximum, baterie vašeho chytrého telefonu by jistě nesouhlasila. V nastavení v sekci Camera máte možnosti AR+ a AR+ in Combat, které doporučujeme vypnout. I když vypnutím těchto funkcí ztratí hra část svého kouzla, značně se tím urychlí a ušetří cenou baterii.

Harry Potter Wizards Unite 2
Rozšířená realita je pořádně žravá

V klasickém režimu se totiž potvory a lidé objeví ve skutečném světě a vy musíte pro interakci s nimi správně namířit fotoaparát na tři hvězdičky. Po vypnutí se toto vše přesune do vygenerovaného prostředí, takže se při čarování nemusíte zastavit.

Ovládněte herní mechaniky

Kouzla jsou alfou a omegou hry Harry Potter Wizards Unite. I když se může zdát, že na přesnosti záleží, alespoň ze začátku se s tím příliš nezdržujte. Důležitá je především rychlost. Ano, nějaká přesnost tam být musí, ale moc se neloudejte. Jakmile zvládnete základy kouzlení, zaměřte se na přesnost. S mistrovským hodnocením totiž přichází více zkušeností.

Harry Potter Wizards Unite 1
Kouzlení je důležitou součástí hry – ovládněte jej co nejdříve

Pokud narazíte na přenášedla, neváhejte, a snažte se je otevřít co nejdříve. Jejich otevření je totiž podmíněné množstvím nachozených kilometrů. Nezapomeňte se přihlašovat pokud možno každý den a plnit denní výzvy, případně ty příběhové pod názvem SOS. Hrajte v různou denní dobu – kupříkladu pouze v nočních hodinách narazíte na kuriozity, které jsou jinak velmi vzácné.

V hospodách si můžete dobít energii, nicméně i tady platí určité zákonitosti. Kupříkladu ne každá hospoda doplňuje energii stejně. Pokud ve světě Harry Potter Wizards Unite narazíte na hospodu servírující krocaní večeři, využívejte ji, jak jenom to půjde. Podle kouře vycházejícího z budovy zároveň rychle poznáte, že hospoda či čajovna ještě není připravena na vaši další návštěvu.

Znáte nějaké další tipy a triky? Neváhejte se podělit s ostatními v komentářích :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments