Domů » Bleskovky » 3GHz hranice pokořena. Qualcomm odhalil čipset Snapdragon 865 Plus

3GHz hranice pokořena. Qualcomm odhalil čipset Snapdragon 865 Plus

Qualcomm uvedl na scénu nový čip Snapdragon 865 Plus, který je po vzoru Snapdragonu 855 Plus menší výkonovou aktualizací špičkového čipsetu Snapdragon 865. Patrně největším vylepšením je navýšení taktu primárního procesorového jádra z 2,84 GHz na 3,1 GHz (rychlost ostatních jader však zůstala stejná).

Snapdragon 865 Plus

Zvýšena byla také frekvence grafického čipu, který podle výrobce nyní nabízí o 10 % vyšší výkon než standardně taktované Adreno 650 u Snapdragonu 865. Přesný takt nicméně neprozradil.

Kromě toho se může nový čip pochlubit vylepšením v oblasti bezdrátové konektivity –  výrobce jej vybavil systémem FastConnect 6900, který s sebou přináší nejnovější standardy na poli Wi-Fi a Bluetooth, tedy Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 (místo Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1).

Čip jinak nabízí veškerá zásadní vylepšení, se kterými přišel Snapdragon 865, tedy například podporu obnovovací frekvence displeje 144 Hz, podporu natáčení videí v rozlišení 8K a 200MPx rozlišení fotografií, úplnou podporu 5G sítí nebo standard rychlého nabíjení Quick Charge 4 Plus.

Mezi prvními zákazníky Asus a Lenovo

Společnosti Asus a Lenovo již potvrdily, že budou mezi prvními značkami, jejichž zařízení bude novinka pohánět. Má jít o herní smartphony ROG Phone 3 a Lenovo Legion.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Diskuze k článku

  1. Na co to je dobre?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).