TOPlist

3D AltTab: Freeware Task Manager v 3D kabátku

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

3D AltTab, freeware task managerSprávců programů neboli Task managerů, existuje pro operační systém Windows Mobile celá řada. Některé jsou dostupné zdarma, za jiné je potřeba zaplatit. Dnes se podíváme na freeware aplikaci 3D AltTab, která se od klasických správců v mnohém liší, celé její prostředí se totiž, jak už název napovídá, nese ve 3D kabátku. Za vývojem stojí šikovný programátor Roozbeh Gholizadeh, který se již dříve zasloužil například o portace her jako Doom či Duke Nukem 3D.

Po nainstalování správce se v nabídce Programy objeví nová složka s názvem 3D AltTab, ve které najdete dva zástupce; první s názvem 3D AltTab Settings vám nabídne jednoduchou konfiguraci, a druhý (3D AltTab Switcher) pak funguje jako přepínač mezi aktuálně spuštěnými programy. Celé kouzlo správce spočívá v tom, že si zástupce přepínače přiřadíte v nastavení systému k nějakému hardwarovému tlačítku, po jehož stisknutí se přepínač aktivuje a ve 3D animaci začne listovat mezi běžícími aplikacemi. Obrazovky aplikací se zobrazují ve 3D kostce, která se s každým stiskem nastavené klávesy otočí, buď po směru nebo proti směru hodinových ručiček.

-

Kromě rotačních efektů je k dispozici také dvojice dalších – fade a posunutí, který si vyberete, je jen na vás. Rychlost animací můžete ovlivnit připraveným posuvníkem, a pokud by na vašem Pocket PC efekty nefungovaly příliš rychle, lze v nastavení aplikace změnit i vykreslovací engine. Aby vám aplikace spolehlivě pracovala, je potřeba mít dostatek volné operační paměti RAM, v opačném případě se 3D AltTab začne chovat nestabilně. Další alternativou k této aplikaci může být freeware utilita AltTab, která sice pochází od jiného autora, ale díky absenci grafických efektů pracuje svižně i na pomalejších komunikátorech.

3D AltTab v aktuální vývojové verzi 0.4 stahujte z naší Download sekce. Další informace naleznete na fóru xda-developers.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku