Domů » Články » 3D AltTab: Freeware Task Manager v 3D kabátku

3D AltTab: Freeware Task Manager v 3D kabátku

3D AltTab, freeware task managerSprávců programů neboli Task managerů, existuje pro operační systém Windows Mobile celá řada. Některé jsou dostupné zdarma, za jiné je potřeba zaplatit. Dnes se podíváme na freeware aplikaci 3D AltTab, která se od klasických správců v mnohém liší, celé její prostředí se totiž, jak už název napovídá, nese ve 3D kabátku. Za vývojem stojí šikovný programátor Roozbeh Gholizadeh, který se již dříve zasloužil například o portace her jako Doom či Duke Nukem 3D.

Po nainstalování správce se v nabídce Programy objeví nová složka s názvem 3D AltTab, ve které najdete dva zástupce; první s názvem 3D AltTab Settings vám nabídne jednoduchou konfiguraci, a druhý (3D AltTab Switcher) pak funguje jako přepínač mezi aktuálně spuštěnými programy. Celé kouzlo správce spočívá v tom, že si zástupce přepínače přiřadíte v nastavení systému k nějakému hardwarovému tlačítku, po jehož stisknutí se přepínač aktivuje a ve 3D animaci začne listovat mezi běžícími aplikacemi. Obrazovky aplikací se zobrazují ve 3D kostce, která se s každým stiskem nastavené klávesy otočí, buď po směru nebo proti směru hodinových ručiček.

-

Kromě rotačních efektů je k dispozici také dvojice dalších – fade a posunutí, který si vyberete, je jen na vás. Rychlost animací můžete ovlivnit připraveným posuvníkem, a pokud by na vašem Pocket PC efekty nefungovaly příliš rychle, lze v nastavení aplikace změnit i vykreslovací engine. Aby vám aplikace spolehlivě pracovala, je potřeba mít dostatek volné operační paměti RAM, v opačném případě se 3D AltTab začne chovat nestabilně. Další alternativou k této aplikaci může být freeware utilita AltTab, která sice pochází od jiného autora, ale díky absenci grafických efektů pracuje svižně i na pomalejších komunikátorech.

3D AltTab v aktuální vývojové verzi 0.4 stahujte z naší Download sekce. Další informace naleznete na fóru xda-developers.

3D AltTab v praxi

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Moooc se mi to líbíííí! Díky za to!!!!

  2. Vyzkouseno na HTC Touch P3452 a parada! Vypada to fakt velice efektne. Jen malou vytku mam k asi 0,5 az 1 sekundove prodleve po zmacknuti tlacitka. Samotna rotace pak problem neni, ta je pekne plynula a svizna i na 200MHz@236MHz procaku.

  3. Na MDA Compact IV a HTC Touch Pro to také chodí parádně svižně

  4. Aplikace se vám všem spouští s prodlevou (a animace probíhají pomalu) neboť jste nejspíše nespustili autorův grafický server (v RAM zabere jen 7kb a je residentní). V nastavení aplikace stačí stisknout „Start“ u Serveru. OVŠEM POZOR! Pokud vám poběží tento server a odinstalujete aplikaci, stane se něco hrozivého. Autor upozorňuje, ať o tom ani nepřemýšlíte .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).