200 wattů kabelem, 120 wattů bezdrátově. Xiaomi opět trhá rekordy v nabíjení

charging

Výdrž smartphonů se v posledních letech nijak dramaticky nezvýšila, zato výrobci zkouší neustále zvyšovat rychlosti nabíjení. Nový rekord nyní stanovuje společnost Xiaomi, a to jak v nabíjení kabelem, tak i bez něj.

Kabelem až 200 wattů, bezdrátově 120 wattů

Nově představená technologie HyperCharge zvládne dobít smartphone se 4000mAh akumulátorem za pouhých 8 minut, přičemž k dobití do 50 procent postačí jen tři minuty. K demonstraci této technologie Xiaomi použilo upravenou variantu smartphonu Mi 11 Pro, na kterém byla rovněž demonstrována schopnost ultrarychlého bezdrátového nabíjení.

Xiaomi's First 200W Wired & 120W Wireless Fast Charging

V tomto případě Xiaomi nabízí výkon až 120 wattů, což znamená dobití z nuly na sto za 15 minut, do 50 procent za pouhých 7 minut. To jsou prakticky stejné hodnoty, jaké Xiaomi aktuálně nabízí u svého vlajkového smartphonu Mi 11 Ultra při nabíjení kabelem. Zatím se jedná pouze o demonstraci technologie, ovšem dá se počítat, že se s ní setkáme v některém z budoucích smartphonů Xiaomi, spekuluje se o uvedení již v druhé polovině letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku