TOPlist

2 GB RAM zdarma: aktualizace pro Redmi Note 10 Pro navýší virtuální operační paměť

redmi note 10 pro 4

Operační paměti není nikdy dostatek, což jistě potvrdí každý majitel stolního počítače. Co se dnes jeví jako příliš mnoho RAM, za nějakou dobu už nemusí být dostačující. Své by o tom mohl vyprávět Bill Gates, jehož výrok o tom, že „640 kB paměti musí stačit každému,“ je citován dodnes.

Redmi Note 10 Pro 1
Redmi Note 10 Pro

Každý gigabajt fyzické paměti nicméně stojí peníze, což se negativně promítne také do ceny finálního produktu. Obzvláště u chytrých telefonů jsou zákazníci na cenu hákliví, takže sázka na více RAM se nemusí vždy vyplatit. Také proto přišlo Xiaomi s aktualizací pro svůj model Redmi Note 10 Pro, která umožňuje aktivovat 2 GB virtuální paměti RAM.

Ony 2 GB RAM se ukrojí z interní paměti pro případ, kdy by systém potřeboval více operační paměti. Nutno podotknout, že ačkoli se v případě Xiaomi jedná o novinku, například Vivo X60 Pro 5G touto funkcí disponuje také. Je velmi pravděpodobné, že v případě telefonů s Androidem budeme možnost aktivovat virtuální RAM vídat čím dál tím častěji.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku