Domů » Bleskovky » 2 GB RAM zdarma: aktualizace pro Redmi Note 10 Pro navýší virtuální operační paměť

2 GB RAM zdarma: aktualizace pro Redmi Note 10 Pro navýší virtuální operační paměť

Operační paměti není nikdy dostatek, což jistě potvrdí každý majitel stolního počítače. Co se dnes jeví jako příliš mnoho RAM, za nějakou dobu už nemusí být dostačující. Své by o tom mohl vyprávět Bill Gates, jehož výrok o tom, že „640 kB paměti musí stačit každému,“ je citován dodnes.

Redmi Note 10 Pro 1
Redmi Note 10 Pro

Každý gigabajt fyzické paměti nicméně stojí peníze, což se negativně promítne také do ceny finálního produktu. Obzvláště u chytrých telefonů jsou zákazníci na cenu hákliví, takže sázka na více RAM se nemusí vždy vyplatit. Také proto přišlo Xiaomi s aktualizací pro svůj model Redmi Note 10 Pro, která umožňuje aktivovat 2 GB virtuální paměti RAM.

redmi note 10 pro 4
Redmi Note 10 Pro

Ony 2 GB RAM se ukrojí z interní paměti pro případ, kdy by systém potřeboval více operační paměti. Nutno podotknout, že ačkoli se v případě Xiaomi jedná o novinku, například Vivo X60 Pro 5G touto funkcí disponuje také. Je velmi pravděpodobné, že v případě telefonů s Androidem budeme možnost aktivovat virtuální RAM vídat čím dál tím častěji.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. >> dOwNlOaD fReE rAm <<

 2. Eh, tomu se říká swap a používá to mnoho telefonů a počítačů už spousty desetiletí. Ještě se taky někde používá komprese paměti zRAM.

  • A které telefony? Pokud vím, u telefonů se swap nepoužívá, když je nedostatek paměti, OS ukončuje aplikace na pozadí. Tohle Xiaomi je poprvé, kdy o tom slyším.

 3. Mám v tomto telefonu 8GB využívám tak polovinu… Nemí zrovna Xiaomi vyhlášené „agresivním“ zavírání aplikaci na pozadí?

  Hold v MiFan edici byl za cenu 6GB verze.Jinak i dle recenzi šlo o zbytečnost v poměru ke slabému CPU.
  U předchozího telefonu bylo jen 3 GB RAM poznat. Telefon pak ukončuje dost app na pozadí. Zde jsem si ničeho takového nevšiml…

 4. Kde vezmete 2GB RAM zdarma ? Fyzicky prostě chybí a nic jiného než Flash kartu s diametrálně odlišnými parametry ( přístupová doba ,rychlost vs omezený počet zápisů a tím pádem životnost ) k dispozici nemáme .Žádná magie s integrovanými úložišti se nekoná , k degradaci dojde i u sebelepšího dodavatele .
  U klasických SSD se striktně doporučuje swap vypnout , Flash chipy a tom budou ještě hůř …
  Pravda je taková že v snaze za zvýšením výkonu snížíme životnost …..Chcete ? Můžete ;) .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).