TOPlist

15 připravovaných novinek od HTC: Android i Windows Phone 7 (přehled)

Jak už víte z našeho staršího zpravodajství, společnost HTC má na 15. září v Londýně připravenou tiskovou konferenci, na které nebudeme chybět. Jisté je, že se dočkáme představení HTC Desire HD, nicméně internetem koluje další poměrně rozsáhlý seznam vývojových názvů zařízení. O některých nevíme vůbec nic, avšak vybrané modely už o sobě daly vědět alespoň prostřednictvím fotografie. Pojďme se tedy podívat, jaké kousky na nás HTC v budoucnu chystá a v komentářích můžete tipovat, které z jmenovaných se nakonec dočkají představení v Londýně.

Nejvíce pozornosti je v současné době věnováno komunikátoru Desire HD (Ace), který bude vylepšenou verzí oblíbeného HTC Desire. Před oficiální premiérou už stihla uniknout téměř kompletní specifikace a také jedno video, což nebývá až tak časté. Těšit se můžeme na operační systém Android 2.2 “Froyo”, 4,3″ WVGA displej, 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 512 MB RAM či 8MPx fotoaparát s autofocusem, duálním bleskem a podporou pro HD záznam videa (720p). Zařízení dále nabídne 512 MB ROM, interní paměť o velikosti 4 GB a slot na microSDHC karty.

V přípravě je rovněž zařízení HTC Desire Z (Vision/Vangu­ard), které bude lákat nejen na velmi pěkné parametry, ale i na hardwarovou klávesnici, která bude rozdělena do čtyřech řad. Vision by měl při uvedení na trh dostat Android ve verzi 2.1, ale později se počítá s aktualizací na 2.2. Displej nabídne WVGA rozlišení a úhlopříčku 3,7″, i zde se počítá s 1GHz procesorem Qualcomm Snapdragon. Vision bude určený pro evropské sítě, Vanguard pro americké.

- -
HTC Desire HD (Ace) a HTC Desire Z (Vision/Vanguard)

U úhlopříčky 3,7″ ještě zůstaneme, ale tentokrát přeskočíme k platformě Windows Phone. Tam je totiž v plánu zařízení s kódovým označením HTC Spark, které nabídne zcela stejný displej jako zmíněný Desire Z. Ani zde se nedočkáme nějakého překvapivého zlomu u procesoru, Spark bude také poháněn 1GHz Snapdragonem. Pro fotografování bude připravený 5MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou a pravděpodobně i podporou záznamu videa v HD rozlišení. Otazník zatím zůstává nad podporovanými sítěmi, některé zdroje hovoří, že půjde výhradně o CDMA telefon a jiné naopak slibují i podporu pro GSM a 3G.

- - -
HTC Spark

Se systémem Windows Phone 7 budou dále pracovat komunikátory HTC Mozart a HTC Schubert. Spekuluje se, že půjde o téměř shodné telefony pouze s tím rozdílem, že jeden bude cílený pro americký trh (Schubert) a druhý pro evropský (Mozart). Schubert o sobě dal také vědět nejen prostřednictvím fotografií, ale i skrze tajné video, na kterém si jej můžeme poměrně detailně prohlédnout. Část krytu telefonu by měla být z hliníku, takže půjde o lehce odolný a především dobře vypadající telefon.

O použitém fotoaparátu můžeme zatím pouze spekulovat, ale z fotografií je patrné, že při pořizování snímků budeme moci používat přisvětlovací diodu. Displej opět nabídne WVGA rozlišení, ale velikost úhlopříčky v tuto chvíli není známa. Baterie má kapacitu 1400 mAh a oba modely bohužel postrádají slot na paměťovou kartu. Aby těch zmatků v názvech nebylo málo, tak vězte, že HTC Mozart bývá také někdy označován jako Mondrian.

- -
HTC Mozart

Na internet dále unikly fotografie komunikátorů HTC Paradise a HTC Fiesta, které by měly nabídnout podobné hardwarové parametry jako HTC Vanguard, nicméně budou určeny pouze pro amerického operátora AT T. S Androidem se dále setkáme u HTC Bee a HTC Lexikon. Bee bude cílený na méně náročné uživatele, kterým nebude vadit přítomnost QVGA displeje a procesoru Qualcomm MSM7625 taktovaného na 528 MHz. Výbavu dále doplní 384 MB RAM, Android 2.2, 5MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou a 1300mAh baterie. Lexikon se také pochlubí Androidem 2.2 a poznání lákavějšími parametry, které skrývají 3,8″ WVGA displej, 512 MB RAM, 800MHz procesor, 5MPx fotoaparát a QWERTY klávesnici. Bee ani Lexikon se zatím nepředstavily na žádné fotografii, takže jejich podoba zůstává skryta. Pak tu máme ještě jeden zajímavý kousek s QWERTY klávesnicí, ke kterému uniklo několik snímků a částečná specifikace, ale jeho vývojový název v tuto chvíli neznáme.

- - -
Tajemné HTC s 1,2GHz procesorem, 4″ displejem a systémem Android

Před několika dny světlo světa spatřily další kódové názvy – HTC Speedy, HTC Blitz, HTC Mecha a HTC Spade. O těch se toho zatím příliš mnoho neví, ale pravděpodobně by měly pracovat s operačním systémem Android. HTC Blitz je prý cílený na CDMA sítě a opět se počítá s 1GHz procesorem. Speedy by pak mohl být jeho evropskou verzí. Spekulace se nevyhnuly ani modelu Mecha, který by měl opět nabídnout výsuvnou QWERTY klávesnici, ale je téměř jisté, že na detaily o těchto zařízeních si ještě budeme muset počkat výrazně delší dobu.

- -
HTC Paradise a HTC Fiesta

Mějte na paměti, že specifikace uvedených telefonů se mohou kdykoliv změnit a některé modely navíc vůbec nemusí spatřit pulty obchodů. Už několikrát se v uplynulých letech stalo, že z HTC unikly různé seznamy připravovaných zařízení a některá nadmíru očekávaná se nakonec vůbec do prodeje nedostala. Klid některým spekulacím vnese až 15. září, kdy se některé z jmenovaných kousků dočkají oficiálního představení a pak už jejich cestu na trh nebude nic blokovat.

Poměr systémů Windows Mobile a Android je v případě zmíněných telefonů poměrně jasně nakloněný ve prospěch Androidu, který si v poslední době získává stále více příznivců a celkově je uživateli vnímán velmi pozitivně. Windows Phone 7 to po uvedení na trh budou mít mnohem těžší, ale za to si Microsoft může úplně sám a snad se z chyb, kterých se letos dopustil dokáže do budoucna ponaučit.

Zdroje: PocketNow, WMPowerUser, WMExperts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku