10x optický zoom, NFC, Wi-Fi: Oppo chystá přídavný objektiv k Find 7

Společnost Sony v loňském roce představila externí objektivy QX10 a QX100 s optikou Carl Zeiss jako volitelné příslušenství k prakticky libovolnému mobilnímu telefonu. Podobné příslušenství nyní chystá i čínská společnost Oppo pro svoji vlajkovou loď Find 7. První fotografie nového produktu se objevily na čínském serveru Gizchina.

 

Objektiv bude podle popisků na uniklých snímcích vybaven technologií NFC, skrze kterou bude realizováno párování s mobilním telefonem, samotné přenosy proběhnou skrze Wi-Fi. Objektiv nabídne desetinásobný optický zoom a bude vybaven vlastní baterií. Uchycení k mobilnímu telefonu vypadá podobně jako u modelů od Sony, prozatím však nevíme, zdali bude možné připojit objektiv od Oppo k libovolnému telefonu. Na cenu a dostupnost si budeme muset počkat do oficiálního představení.

  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Martin (neregistrovaný)

    Říkla jsem si, kdy nějakou firmu napadne vyrábět to, co používá Sherlock Holmes v Elementary (i když to využívá místo lupy) :)

    Jinak ty externí objektivy QX10 a QX100 se v ČR neprodávají, ne?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *