Domů » Bleskovky » 100W nabíjení od Xiaomi míří do střední třídy. První jej nabídne řada Redmi Note

100W nabíjení od Xiaomi míří do střední třídy. První jej nabídne řada Redmi Note

Za posledních několik let se toho na poli vývoje baterií příliš mnoho neudálo. Výrobci se proto snaží alespoň vylepšovat nabíjecí rychlosti, s čímž jim pomáhají nabíječky s vysokým výkonem. Posledním rekordmanem v tomto odvětví je Xiaomi, které před třemi týdny představilo 200W nabíjení pomocí kabelu a 120W bezdrátové nabíjení.

Redmi Note 10 recenze
Xiaomi Redmi Note 10

Zatímco jiní výrobci by si tyto rychlosti šetřili pro prémiové modely, Xiaomi se rozhodlo jít jinou cestou. Čínský gigant plánuje nasadit rychlejší nabíjení v rámci své řady telefonů Redmi Note. V tomto případě se sice bude jednat „pouze“ o 100W nabíjení, i tak ale půjde o znatelný skok z aktuálního maxima v podobě 67 W.

Redmi Note 10 Note 10 Pro 1
Xiaomi Redmi Note 10 a Note 10 Pro

Ačkoli bychom v rámci řady Redmi Note raději viděli nasazení nejvyšší možné rychlosti, ve střední třídě není 100W nabíjení obvyklou hodnotou, což jistě pomůže chystaným modelům s prodeji, alespoň pokud jsou pravdivé informace uživatele Digital Chat Station ze sociální sítě Weibo.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Baterka za chvíli v haj..u. 67W je ideální strop.

  2. Kdyby tam misto honeni Wattu dali aspon pomale bezdratove nabijeni…myslim ze stredni trida uz by to dneska snesla…=)

  3. tuší jakou teplotu při takovým smažení bude mít akumulátorový článek??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).