Sledujte nás na YouTube

Nové sestavení Windows 10 pro Insidery: Lepší Continuum a nastavení touchpadu

Microsoft vypustil do světa nové sestavení Windows 10 pro Insidery zapojené do rychlého přísunu aktualizací. Verze s číslem 14946 přináší novinky jak pro počítače a tablety, tak pro smartphony.

Nastavte si touchpad

Nastavování systému Windows 10 je stále dosti schizofrenní – část věcí se upravuje ve starých Ovládacích panelech, část v novém moderním Nastavení. Podrobnější nastavení touchpadu bylo dosud realizováno v Ovládacích panelech (resp. ve zvláštních aplikacích od výrobců), Microsoft chce ale do Windows přinést jednotnou zkušenost.

touchpad-1

Od tohoto sestavení je tak možné nastavit touchpad v Nastavení – Zařízení – Touchpad, kde lze upravovat chování dotykové plošky, zejména gesta pro vícenásobné doteky.

touchpad-2-advanced

Vypněte si Wi-Fi jen na chvíli

Microsoft dále sjednocuje počítačová a mobilní Windows, na počítačích a tabletech lze nově vypnout připojení Wi-Fi a zvolit, za jak dlouho má automaticky dojít k opětovnému zapnutí.

wi-fi-turn-back-on

Continuum bez uspání

Počítačový režim Continuum měl dosud jeden velký neduh – jakmile se telefon uspal, došlo i k uspání Continua. Nyní jsou oba režimy zcela nezávislé a na telefonu lze zhasnout displej (aby se nevybíjela baterie či nevypaloval panel), aniž by to na Continuum mělo vliv.

Autokorekt vás nepřekvapí

Znáte to – něco napíšete, a systém za vás učiní opravu. Nové sestavení má těmto případům alespoň částečně zamezit a v seznamu navrhovaných slov napíše i původní znění, a pokud jej vyberete, uloží jej do slovníku pro pozdější použití. Přidaná slova je navíc možné v budoucnu mazat.

Co se nepovedlo

Nové sestavení tradičně přináší jak na počítačích, tak na telefonech spoustu oprav chyb, avšak inženýři Microsoftu také nějaké nové nadělali. Mobilní Windows žádnou známou chybu nemají, u počítačů však nemusí fungovat některé větší hry stažené z Windows Store (ReCore, Gears of War atd.), nemusí se aktualizovat antivirové programy třetích stran a také nefunguje režim Connected Standby na zařízeních Surface Book a Surface Pro 4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. To vypnutí wifi na nejaky cas me stve uz od wp 8. Skoro nikdy mi nevyhovuje doba, kterou muzu vybrat, takze ta funkce pro me postrada smysl :(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *