SMARTmania.cz

Samsung pracuje na fotografickém snímači s rozlišením 13 Mpx

V pavoučí síti internetu uvízly zajímavé informace o novém fotografickém snímači, který se zřejmě objeví v nadcházející modelové řadě smartphonů Samsung. Jihokorejský gigant totiž údajně pracuje na další generaci CMOS snímače, který nese prozatimní označení S5K3L2. Ten se bude moci pochlubit poměrně vysokým rozlišením 13 Mpx. Kromě jiného dojde i k nasazení technologie zpětného osvětlení BSI, která má za úkol zvýšit kvalitu snímků požizovaných za nedostatečných světelných podmínek.

 Ilustrační obrázek

Pro úplnost je však vhodné dodat, že technologie BSI již využívají některé modely smartphonů Sony disponující snímačem označovaným jako Exmor R. Další devízou se má stát schopnost pořídit až třicet snímků za vteřinu při maximálním rozlišení 4208 x 3120 pixelů. S nasazením se do budoucna počítá u chytrých telefonů a tabletů. Je tedy velmi pravděpodobné, že s novým fotoaparátem se setkáme v další generaci smartphonů z rodiny Galaxy, která se objeví v průběhu příštího roku.  

Zdroj


Poslední komentáře Celkem: 4 komentářů


Nepřehlédněte

Samsung představil Galaxy A3 a A5: Střední třídu s tenkými kovovými těly

Samsung byl dlouhodobě kárán za nulovou invenci v designu svých telefonů, proto letos umlčel kritiky tenkým kovovým modelem Galaxy Alpha. Nyní nastal čas stejným designovým jazykem oživit…
Samsung představil Galaxy A3 a A5: Střední třídu s tenkými kovovými těly

Samsung Gear VR: První dojmy z brýlí pro virtuální realitu

Samsung v Berlíně představil brýle pro virtuální realitu s názvem Gear VR. My jsme si tuto horkou novinku nemohli nechat ujít a v tomto článku se s vámi podělíme o první dojmy z používání.
Samsung Gear VR: První dojmy z brýlí pro virtuální realitu