Sledujte nás na YouTube

Apple potvrdil problémy iOS s počátkem unixového času. Oprava je na cestě

Minulý týden jsme vás informovali o nepříjemné chybě systému iOS. Při nastavení systémového data na 1. ledna 1970, což je počátek unixového času, došlo k zablokování celého telefonu. Chyba se týká iPhonů a iPadů s 64bitovým procesorem (Apple A7, A8, A8X, A9 a A9X).

AnTuTu: Nejvýkonnějším smartphonem roku 2015 se stal s drtivým náskokem iPhone 6S (Plus)

Samotný Apple doposud mlčel a k chybě se nechtěl vyjádřit. Výrobce nyní problém oficiálně potvrdil a zároveň dodal, že již pracuje na jeho odstranění. V nejbližší době by tedy měla dorazit záplata systému, která zabrání zablokování zařízení.

Zároveň se objevilo i řešení jak zablokovaný iPhone opravit. Jablečné zařízení prý stačí nechat úplně vybít. Důrazně však majitelům iPhonů a iPadů nedoporučujeme nastavovat datum 1. ledna 1970.


3 komentářů

 1. Je to stejné jako varování: Neolizujte v zimně zmrzlé kovové zábradlí…

  Stejně se najde blbec co to vyzkouší.

  • Přesně tak.
   A hlavně mě nenapadá jediný důvod proč bych měl zadávat jakékoliv datum,protože se to nastaví samo na správný udaj

   • Pietor (neregistrovaný)

    Přesně… Mě by zajimalo proč bych to měl udělat. Nastavit čas i třeba o rok dozadu, když jsem to posledních 6 let vůbec nedělal… Zase mnoho povyku pro nic…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>