Domů » Bleskovky » Zvětšují se nám ruce? iPhone 7 Plus v předobjednávkách poprvé překonal menší model

Zvětšují se nám ruce? iPhone 7 Plus v předobjednávkách poprvé překonal menší model

Mnoho uživatelů preferuje menší telefony, zařízení s většími rozměry již mnohokrát naráží na samotné limity pohodlného ovládání. Toto pravidlo donedávna platilo i u iPhonů, kdy si od roku 2014 museli zákazníci vybírat mezi menším a větším modelem. U iPhonu 6 i 6s pak byla preference jasně na straně menšího telefonu s uhlopříčkou 4,7″, než na větším modelu s 5,5 palcovým panelem. S příchodem nového jablečného telefonu s číslem 7 se však tento trend mění.

iphone_7_6

Podle agentury Slice Intelligence si v prvních 48 hodinách objednalo větší model s duální kamerou 55 % zájemců. V předchozích letech pak platilo, že u iPhonu 6 si větší model objednalo 35 %, v případě 6s Plus to bylo 41 % zákazníků.

Většinu budoucích vlastníků (55 %) nového iPhonu 7 pak tvoří uživatelé, kteří již v minulosti telefon s nakousnutým jablkem vlastnili. 34 % uživatelů si pak v posledních dvou letech nekoupilo žádný nový telefon a přes 3 % uživatelů pak přešlo k iOS od Samsungu, LG a Motoroly.

iphone7_brands

Nejžádanější barvou je pak u nové sedmičky matná černá (46 %) následovaná lesklou černou (23 %), růžově zlatou (15 %), zlatou (9 %) a stříbrnou (8 %). U paměťových kapacit se již od uvedení iPhonu 6 opakuje marketingově platný princip – ze tří možností si zákazník zpravidla vybere tu prostřední, neboť není ani malá, ani velká, ale je v jeho očích „tak akorát.“ U novinky tedy nejvíce uživatelů zvolilo úložiště s kapacitou 128 GB.

Data pocházejí od 4 milionů zákazníků, kteří nakupují na internetu a Slice Intelligent data získává z účtenek, nikoli dotazováním. Jak se zdá, větší a prémiovější model s duální kamerou je velkým lákadlem pro nové zákazníky, kteří poprvé v historii dávají přednost většímu jablečnému telefonu oproti menšímu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

13 komentářů

 1. Kecy v klecy (neregistrovaný)

  To plusko už je pěkná plácačka, porovnával jsem ho s 950 xl, která má 5,7 palcový displej a lumia je o více jak 6mm menší a LG G4 je o 1cm menší při stejné velikosti displeje

 2. Ivo (neregistrovaný)

  kdo chce hodně malej koupí SE, to bude hlavní příčina proč se 7 prodává míň než 7+

 3. Mi vyhovují rozměry 5az5.2 palcovych modelu. Tedy sgs7 je pro mě Best. Do 70mm šířka, výška do 145. Tloušťku neřeším.

 4. M.BoBo (neregistrovaný)

  Mě spíš přijde, že lidi by chtěli vybavenejsi telefon (dva foťáky, větší rozlišení, více ram,..) a to bohužel menší (chudší) iPhone nenabídne.

  Škoda, že ty dva modely nejsou totožné co se týče hw.

  • Viktor (neregistrovaný)

   Jak byste to udělal, když je jeden menší a druhý větší?

   • M.BoBo (neregistrovaný)

    Myslíš, že více RAM nebo větší rozlišení displeje vyžaduje fyzicky větší telefon? A druhý fotoaparát by se také nevměstnal do těla standardní sedmičky s velkými rámečky?

    Diky této logice bych se nedivil, kdyby byl třeba iphone SE2 zcela bez fotoaparátu.

   • Viktor (neregistrovaný)

    Tak některé parametry stejně být mohou, ale některé prostě ne.

   • Ltr33 (neregistrovaný)

    Ehm… Např. Samsung s7 a edge? Anebo od Sony Z/compact?

 5. Osobne mám IP6 a taktiež sa chystám do IP7plus. A dôvod ? Nuž veľa surfujem + email a sem tam dáka hra. Ale ak by som výlučne telefonoval a len sem tam pozrel surfoval volil by som IP5 SE.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).