Domů » Bleskovky » Zvětšují se nám ruce? iPhone 7 Plus v předobjednávkách poprvé překonal menší model

Zvětšují se nám ruce? iPhone 7 Plus v předobjednávkách poprvé překonal menší model

Mnoho uživatelů preferuje menší telefony, zařízení s většími rozměry již mnohokrát naráží na samotné limity pohodlného ovládání. Toto pravidlo donedávna platilo i u iPhonů, kdy si od roku 2014 museli zákazníci vybírat mezi menším a větším modelem. U iPhonu 6 i 6s pak byla preference jasně na straně menšího telefonu s uhlopříčkou 4,7″, než na větším modelu s 5,5 palcovým panelem. S příchodem nového jablečného telefonu s číslem 7 se však tento trend mění.

iphone_7_6

Podle agentury Slice Intelligence si v prvních 48 hodinách objednalo větší model s duální kamerou 55 % zájemců. V předchozích letech pak platilo, že u iPhonu 6 si větší model objednalo 35 %, v případě 6s Plus to bylo 41 % zákazníků.

Většinu budoucích vlastníků (55 %) nového iPhonu 7 pak tvoří uživatelé, kteří již v minulosti telefon s nakousnutým jablkem vlastnili. 34 % uživatelů si pak v posledních dvou letech nekoupilo žádný nový telefon a přes 3 % uživatelů pak přešlo k iOS od Samsungu, LG a Motoroly.

iphone7_brands

Nejžádanější barvou je pak u nové sedmičky matná černá (46 %) následovaná lesklou černou (23 %), růžově zlatou (15 %), zlatou (9 %) a stříbrnou (8 %). U paměťových kapacit se již od uvedení iPhonu 6 opakuje marketingově platný princip – ze tří možností si zákazník zpravidla vybere tu prostřední, neboť není ani malá, ani velká, ale je v jeho očích „tak akorát.“ U novinky tedy nejvíce uživatelů zvolilo úložiště s kapacitou 128 GB.

Data pocházejí od 4 milionů zákazníků, kteří nakupují na internetu a Slice Intelligent data získává z účtenek, nikoli dotazováním. Jak se zdá, větší a prémiovější model s duální kamerou je velkým lákadlem pro nové zákazníky, kteří poprvé v historii dávají přednost většímu jablečnému telefonu oproti menšímu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments